Domů » Bleskovky » Accent Speed X1: Barevný Lollipop s HD displejem, 8Mpx fotoaparátem a příznivou cenou

Accent Speed X1: Barevný Lollipop s HD displejem, 8Mpx fotoaparátem a příznivou cenou

Před nedávnem na český trh vstoupila značka Accent, která má kořeny v Maroku. V jejím portfoliu aktuálně najdeme několik low-endových modelů, který brzy doplní zástupce střední třídy s označením Speed X1, který na první pohled zaujme svou barvou.

Na přední straně najdeme 5,5″ IPS panel s HD rozlišením (720 x 1280 px), který ve spodní části doplňuje trojice senzorových tlačítek. Srdcem zařízení je čtyřjádrový procesor od MediaTeku s taktem 1,2 GHz, kterému sekunduje 1 GB operační paměti a 8GB interní úložiště. To půjde dále rozšířit až o 64GB paměťovou kartu microSD.

 

Nikoho pravděpodobně nepřekvapí přítomnost dvou slotů na SIM kartu. Kromě klasické kombinace GSM/3G/HSPA zde najdeme také podporu LTE, avšak pouze pásma 800, 1800, 1900 a 2100 MHz. Zákazníci Vodafonu, který používá také LTE pásmo 900 MHz, tak budou zklamáni. Na zadní straně má své místo 8Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou a možností nahrávat video ve Full HD rozlišení při 30 fps. Přední kamerka nabídne 2Mpx rozlišení. Výbavu uzavírá FM rádio, Bluetooth 4.0, GPS a Wi-Fi, NFC ve specifikaci nenajdeme.

Na českém trhu se nový Accent Speed X1 objeví v následujících týdnech za cenu okolo 4 500 Kč včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Pavel (neregistrovaný)

    zajimavy

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).