A pak že to nejde. Kutilům se podařilo upgradovat RAM i SSD u Maců s čipem M1

apple m1

Ačkoliv po vypuštění nové řady Maců s procesory M1 se zdálo, že nebude možné dodatečně navyšovat operační paměť ani měnit SSD disky, nyní to vypadá, že čínští kutilové už našli cestu. Do budoucna by tak mělo být možné upgradovat např. Macbook s 8 GB RAM paměti na 16 GB. Operační systém MacOS by v těchto případech neměl poznat rozdíl a daný hardware bude považovat za originální.

MacBook Air 2020 06
MacBook Air

Taková změna ale určitě nebude pro každého. Samozřejmě se jedná o neoficiální postup, který není technicky nejjednodušší, a existuje možnost poškození daného zařízení. Zároveň se na takto upravený počítač asi těžko může vztahovat jakákoliv záruka.

Pro upgrade je pak potřeba vybrat dostatečně kvalitní a rychlé komponenty, které nebudou daný Mac zpomalovat. I to může být jeden z oříšků.

MacBook Air 2020 13
Ilustrační obrázek

Těžko bychom mohli očekávat, že Apple půjde těmto upgradům naproti, nicméně by bylo určitě dobrou zprávou, kdybychom se podobné možnosti vylepšení dočkali i u nové řady Maců s procesory Apple Silicon. V průběhu roku se čeká představení iMaců, menšího Macu Pro i dalších MacBooků Pro. Apple tedy opět nezahálí a chystá celou řadu nových produktů.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku