A je po překvapení, Samsungu utekly oficiální snímky Galaxy S22

Galaxy S22 official renders leak

S blížícím se datem odhalení nových vlajkových modelů od Samsungu z řady Galaxy S22 uniká na veřejnost čím dál více informací jak o jejich chystané podobě, tak možných specifikacích. Mezi poslední spekulace patří například zpráva, že Samsung v nejvybavenějším modelu S22 Ultra použije pouze čipset od Qualcommu.

Nyní známý server 91Mobiles zveřejnil oficiální rendery modelu Galaxy S22+, které pocházejí od leakera Ishana Agarwala. Ten by měl vypadat podobně jako základní varianta Galaxy S22, jen s drobnými rozdíly v oblasti parametrů.

samsung galaxy s22 plus render f
Samsung Galaxy S22+

Samsung Galaxy S22+ se svým vzhledem v mnohém podobá aktuálním modelům Galaxy S21 a S21+ – přední straně dominuje displej s malým výřezem pro selfie kameru a tenkými rámečky, na zádech je stále výrazně vystouplý fotomodul v levém horním rohu s trojicí fotoaparátů. Zásadní rozdíly by měly být v použitých materiálech – zatímco řada Galaxy S21 sází na polykarbonátové tělo, Galaxy S22+ se má podle Agarwala spoléhat na kovová záda.

Agarwal kromě snímků zveřejnil také spekulace ohledně specifikací modelu Galaxy S22+. Podle něj dostane Galaxy S22+ – tedy alespoň ve Velké Británii – čipset Exynos 2200, 50Mpx hlavní fotoaparát s funkcí adaptivních pixelů a možností zaznamenávat snímky v 12bitové barevné hloubce, displej s maximálním jasem 1700 nitů či baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou 45W nabíjení. Agarwal zmiňuje také hmotnost všech tří modelů – nejlehčí podle něj bude Galaxy S22 se 167 gramy, Galaxy S22+ bude údajně vážit 195 gramů a hmotnost Galaxy S22 Ultra odhaduje na 228 gramů.

Oficiálního představení bychom se měli dočkat již brzy

Některé informace, které Agarwal poskytl, jsou v rozporu s předchozími úniky, proto je potřeba tyto informace brát s rezervou. Pravdu se dozvíme při odhalení řady Galaxy S22, které pravděpodobně proběhne v únoru letošního roku. Aktuálně se spekuluje o termínu 9. února s tím, že začátek prodeje bude zahájen 25. února.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku