5 produktů, na které Apple zapomněl a zasloužily by si upgrade – SMARTmania.cz

5 produktů, na které Apple zapomněl a zasloužily by si upgrade

iMac on desk
  • Mnozí uživatelé již delší dobu čekají na iMac s větším displejem, než je aktuálních 24″
  • Upgradu se za poslední dva roky nedočkala ani náhlavní sluchátka AirPods Max 
  • Z nabídky brzy zmizí poslední produkty postavené na čipech značky Intel 

Ačkoliv Apple usilovně chrlí další a další produkty, čas od času nechá uživatele některého z nich nezvykle dlouho čekat na novější generaci. V nabídce má takové, které se už rok či dva nedočkaly byť jen dílčí změny. Tvůrci webu MacRumors vybrali pět produktů, které už přesluhují a brzy snad dojde na jejich omlazení.

iMac

Ačkoliv se v případě iMacu stále spekuluje, zdali se ještě vůbec dočkáme varianty s opravdu velkým displejem, i novější 24″ model s čipsetem M1 mírně zaostává. Byl představen před rokem a půl, nicméně letos v červnu byly uvedeny nové čipy M2, které už můžeme vidět u MacBooku Pro, MacBooku Air i iPadu Pro. Jediný iMac tuto křemíkovou novinku stále nenabízí.

silver iMac with keyboard and trackpad inside room

Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg budeme na tento model čekat marně, protože nový iMac bude jedním z prvních strojů se zcela novou čipovou sadou M3. Spolu s ním bychom se měli dočkat i nového MacBooku Air a pracuje se prý i na 12″ MacBooku.

Čipy M3 budou vyráběny náročnější 3nm technologií, takže jejich představení nemůžeme čekat dříve než ke konci příštího roku. Opět má přijít vyšší výkon a nižší spotřeba díky lepší efektivitě. Vypadá to tedy, že stávající iMac ještě v nabídce uvidíme pěkných pár měsíců.

Mac Pro

Pokud jste žili v domnění, že Cupertino už všechny své stroje nabízí s vlastním ARMovým řešením Apple Silicon, Mac Pro vás vyvede z omylu. Od jeho představení už uběhly téměř tři roky, a tak není divu, že jej čeká výrazná změna. Výrobce na to sám poukazoval při jedné z posledních tiskovek.

silver macbook on black table

Podle Marka Gurmana bude možné vybírat z čipů M2 Ultra a M2 Extreme, takže vlajkové Macy dostanou to nejlepší. Více parametrů bohužel zatím neznáme, ale k představení snad dojde už v průběhu příštího roku. Měli bychom se dočkat také aktualizované Pro verze monitoru Studio Display s technologií mini-LED a ProMotion.

AirPods Max

Prémiová náhlavní sluchátka AirPods Max byla odhalena už téměř před dvěma lety a od té doby se nic nezměnilo, a to dokonce ani po letošním příchodu nových AirPods Pro, která mají v některých ohledech oproti „Maxům“ navrch.

2 white eggs on silver holder

Nový čip H2 dnes nabízí mnohem lepší ANC, Bluetooth 5.3 nebo spolupráci se senzory pro detekci kůže. V očekávání jsou také další barevné varianty, USB-C konektivita či odolnost vůči vodě.airpods max2Nepřehlédněte

Apple AirPods Max 2 možná přijdou o ikonický ovládací prvek

Ačkoliv Gurman vloni upozorňoval, že cupertinští inženýři na příští generaci těchto sluchátek nepracují, nyní už je možná situace jiná a nového modelu bychom se mohli dočkat v příštím roce. Žádné konkrétní indicie ale bohužel nemáme.

Mac mini M1

Poslední Mac mini je v podobné situaci jako 24″ iMac. Dostal sice M1 čip, ale s generací M2 už se na něj zapomnělo. Představen byl přitom už před celými dvěma roky. Podle některých zpráv se Cook a spol. chystali odhalit nástupce ještě v letošním roce, ale ten nakonec musel ustoupit chystané novince v portfoliu jménem Mac Studio. Další generace s novějším čipem by tedy mohla být představena v průběhu příštího roku.

Intel Mac mini

I mezi Macy mini stále najdete jednoho zástupce s čipem od Intelu. Jedná se o nejdražší model, který zatím nebyl nahrazen žádnou ARMovou alternativou. Tento konkrétní stroj je v nabídce od roku 2020, nicméně kromě vyšší paměti tehdy nepřinesl žádné velké změny a v podstatě se jedná jen o přepracovaný Mac mini z roku 2018.Mac Mini 7Nepřehlédněte

Víme, jak bude vypadat nový Mac Mini se supervýkonným čipem Apple M1X

Na jeho výměnu se tedy čeká již delší dobu, nicméně nyní to vypadá, že celá řada mini bude omlazena současně. Podle některých informací Apple nyní pracuje na Macu mini s čipem M2 i s výkonnějším čipem M2 Pro. U novinek tak máme zaregistrovat mnohem vyšší výkon a potenciálně i větší počet Thunderbolt portů. Možná přijde také přepracovaný design. Z Macu mini by se pak opět mohl stát velmi zajímavý počítač.

white and black penguin cartoon character

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku