TOPlist

Apple AirPods Max 2 možná přijdou o ikonický ovládací prvek

airpods max2

Kalifornská společnost Apple má ve své nabídce celou řadu bezdrátových sluchátek, přičemž mezi ta nejlepší (a také nejdražší) patří AirPods Max. Sluchátka s hlavovým mostem zaujmou nejen svým kvalitním zvukovým projevem, ale také čistým designem v duchu ostatních produktů od Applu. O jejich případném nástupci se aktuálně příliš nehovoří, nicméně nový patent naznačuje, že Apple uvažuje o změnách pro případnou příští generaci.

airpods max 2 touch controls 9to
Patent zobrazující dotykové ovládání na bezdrátových sluchátkách s náhlavním mostem

A rozhodně se nejedná o změnu, kterou každý uvítá s otevřenou náručí. Podle serveru Patently Apple podala firma z Cupertina k americkému patentovému úřadu přihlášku, která se týká sluchátek AirPods Max 2. Sluchátka by v příští generaci mohla vyměnit ovládání pomocí digitální korunky za dotyková gesta, která by měla usnadnit například přeskakování skladeb, aktivování Siri či zvýšení/ztlumení hlasitosti.

Apple chce nahradit digitální korunku dotykovým ovládáním

I přes výhody, které může dotykové ovládání sluchátkům přinést, je přítomnost digitální korunky unikátním prvkem, který nemají žádná jiná sluchátka. Navíc je pro spoustu uživatelů pohodlnější fyzické ovládání, které je přesnější a spolehlivější než ovládání dotykem. Kdy (a jestli vůbec) se další generace bezdrátových sluchátek s náhlavním mostem od Applu dočkáme, není v tuto chvíli jasné.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku