Domů » Články » Redakce doporučuje: 5 chytlavých her, které vás zabaví ve volných chvílích

Redakce doporučuje: 5 chytlavých her, které vás zabaví ve volných chvílích

Čekání na MHD, cestování do školy, čekání u zubaře a další činnosti se vždy dají zpříjemnit nějakou nenáročnou hrou. Připravili jsme pro vás přehled titulů, které se mezi hráči dlouhodobě těší obrovské oblibě, o čemž svědčí nejen jejich vysoké hodnocení, ale především neustále narůstající počet stažení. Nejedná se přitom o hry, které by vám zabraly spoustu času, ale spíše o tituly, kterými se lze zabavit na kratší časový interval. A některé navíc prověří nejen váš postřeh, ale slušně potrápí i vaše mozkové závity.

hry_mobile

A nezapomeňte se také podívat n některé z předchozích dílů našeho seriálu:

2048

Tahle hra je založena na poměrně jednoduchém principu – jednotlivými tahy musíte do libovolné strany spojit dvě sousedící krychle, které musí být stejné hodnoty. Vždy se jedná o násobky dvou.

  • Hodnocení na Google Play: 4,3/5
  • Cena: zdarma

Cílem je, jak už z názvu vyplívá, dosáhnout krychle s hodnotou 2048. Nicméně hra je prakticky nekonečná a dokud se vám daří, můžete vesele hrát. Svůj úspěch můžete také porovnávat s ostatními hráči v žebříčku. Příjemnou možností je také vrácení o krok zpět, to využijete například v případě nechtěného tahu.

2048
2048
Autor: 2048 Game
Cena: zdarma
‎2048
‎2048
Autor: Ketchapp
Cena: zdarma+
2048
2048
Autor: ‪floAr‬
Cena: Kostenlos

Crossy Road

Jsou vaše reflexy dostatečně rychlé? O tom se můžete přesvědčit v této jednoduché hříčce.

  • Hodnocení na Google Play: 4,5/5
  • Cena: zdarma

Cílem hry je doskákat co nejdále přes mnoho silnic, po kterých, logicky, jezdí osobní auta a náklaďáky a sbírat při tom žetony. Jsou zde také vlaky na kolejích a kmeny dřeva plující po řece. Nesmíte však na jednom místě setrvat moc dlouho, jinak se stanete potravou hladového orla. Během hry dostanete za dosažené výsledky hrací peníze, které jde proměnit za nové herní postavičky. Na úplném začátku začínáte se slepicí, postupně se ale propracováváte k dalším a dalším bytostem. Skáčete pak pouze ťukáním na displej. Tahy po displeji můžete s postavičkou také změnit směr.

Crossy Road
Crossy Road
Cena: zdarma
‎Crossy Road
‎Crossy Road
Cena: zdarma+
Crossy Road
Crossy Road
Autor: ‪Yodo1 Ltd‬
Cena: Kostenlos+

Trials Frontier

Trials Frontier je klasická motorkářská hra. Na začátku dostanete tu nejhorší možnou motorku. Tu pak máte možnost postupně vylepšovat nebo ji vyměnit za lepší.

  • Hodnocení na Google Play: 4,2/5
  • Cena: zdarma

V průběhu hry mluvíte i s několika postavami, od kterých přijímáte úkoly. Dovídáte se tedy i kousek příběhu. Máte zde také možnost si z Kola štěstí vylosovat i nějaké zajímavé odměny, ať už drahokamy či vylepšení pro motorku. Extra triků se při hraní bohužel nedočkáte, je zde pouze možnost salta vpřed a vzad.

Trials Frontier
Trials Frontier
‎Trials Frontier
‎Trials Frontier
Autor: Ubisoft
Cena: zdarma+

Dumb Ways to Die 1 & 2

Dumb Ways to Die přináší do hraní trošku černého humoru. Hra obsahuje několik disciplín. Váš úkol je jasný – přežít!

  • Hodnocení na Google Play: 4,3/5
  • Cena: zdarma

Ve hře se postupně začíná zrychlovat tempo a bude tedy těžší a těžší disciplínu zvládnout. Mezi jedny z mnoha disciplín hry patří například šťouchání medvěda ve správný moment, vyndání vidličky z toastovače, zabití vos a jiné. Cílem je nahrát co nejvyšší skóre. Na to máte vymezeny přesně 3 životy. A pokud by vás jednička přestala bavit, můžete sáhnout ještě po druhém dílu, do kterého autoři přidali několik vylepšení a nových nápadů.

Aplikaci se bohužel nepodařilo dohledat :-(
Dumb Ways to Die 2: The Games
Dumb Ways to Die 2: The Games
Autor: ‪METRO TRAINS MELBOURNE‬
Cena: Kostenlos+

Swing Copters 2

Tato hra zaručeně prověří vaše nervy a trpělivost. Ačkoli se může na první pohled zdát, že se jedná o jednoduchou věc, není tomu tak. Pokud tuto hru budete hrát v MHD, dejte si pozor na slovník. Velmi často se mi stává, že ve mě hra dokáže probudit takovou zlost, kterou jsem v sobě již delší dobu nepozoroval.

  • Hodnocení na Google Play: 3,5/5
  • Cena: zdarma

Cílem hry je doletět s postavičkou co nejvýše. Na cestě vás ale potká několik překážek, které umí pěkně zprotivit náladu. Za každou překonanou překážku se vám připíše bod. Své výsledky pak můžete také porovnávat s ostatními hráči. Druhý díl této hry není dostupný ve Windows Store – v tomto případě je ale k dispozici alespoň ten první.

Swing Copters 2
Swing Copters 2
Autor: DOTGEARS
Cena: zdarma
‎Swing Copters 2
‎Swing Copters 2
Autor: .GEARS
Cena: zdarma+
Swing Copters
Swing Copters
Autor: ‪.GEARS‬
Cena: Kostenlos

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments