Domů » Bleskovky » 4 GB RAM v telefonu se mohou stát příští rok realitou: Samsung představil nejrychlejší DDR4 paměti

4 GB RAM v telefonu se mohou stát příští rok realitou: Samsung představil nejrychlejší DDR4 paměti

Pokud se vám zdá 3 GB RAM v telefonu málo, máte se přístí rok na co těšit. Samsung dnes představil první nízkoenergetické 8 gigabitové paměťové čipy DDR4 (celý název je LPDDR4 – Low Profile Double Data Rate 4), které mohou být nabízeny pro mobilní zařízení až ve 4GB variantách. Jihokorejský gigant tvrdí, že tyto moduly nabídnou nejvyšší možný dostupný výkon v současnosti.

 

Nové paměti LPDRR4 mají mít o 50 procent vyšší výkon než současné moduly LPDDR3 a mají přinést vyšší energetickou účinnost, ušetří až 40 procent energie oproti současným DDR3 modulům. Čipy jsou vyráběny 20nm technologií.

 

Samsung přislíbil masovou výrobu nových pamětí v roce 2014, tato technologie by měla být určena pro nejvýkonější zařízení v segmentu smartphonů, tabletů a notebooků. Společnost naznačila, že by se mělo jednat o zařízení s rozlišením displeje 2K nebo QHD s 64-bitovými procesory Exynos, na nichž budou založeny vlajkové lodě Samsungu v roce 2014.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments