ZTE V81 s Jelly Beanem: Konkurence pro iPad Mini

Společnost ZTE je nám známá především jako výrobce smartphonů, přičemž v poslední době stihla uvést několik velmi zajímavých modelů, jako například Nubia Z5 nebo Grand S. Několik pokusů o tablet s logem tohoto čínského výrobce se již v minulosti objevilo a nyní se na povrch dostává další, s označením ZTE V81. Jak by mohlo vyplývat z názvu, vybaven bude displejem o úhlopříčce 8 palců s nikterak neohromujícím rozlišením 1024 x 768 px, (poměr stran 4:3), a tedy téměř totožné údaje jako u iPadu Mini.

Ničím výjimečné nejsou ani ostatní specifikace, mezi nimiž se nachází blíže nespecifikovaný 1,4GHz dual-core procesor, kterému sekunduje 1 GB operační paměti. Úložištěm pro data se stanou 4 GB interní paměti a přítomen by měl být i slot na microSD kartu. Nenadchne ani kapacita baterie, jež činí průměrných 3700 mAh, navíc tloušťka tabletu zůstává na nepříliš sympatické hranici 11 milimetrů. Na zadní straně se nachází 2Mpx fotoaparát, ten přední určený zejména pro videohovory nese pouze VGA rozlišení. Z další výbavy stojí za zmínku Bluetooth 3.0, GPS či HDMI výstup.

Nakolik tedy parametry příliš neohromí, dokáže je ve velké míře vyvážit cena, která se ustálila na hodnotě 150 USD, v přepočtu tedy necelé 3000 Kč bez DPH. Prozatím nezbývá, než čekat na oficiální představení, jenž by se mělo konat na veletrhu MWC v Barceloně. Tam se dozvíme mimo jiné i to, bude-li přístroj oficiálně dostupný v České republice, nutno však podotknout, že to je zatím velmi nepravděpodobné.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku