Domů » Bleskovky » ZTE V81 s Jelly Beanem: Konkurence pro iPad Mini

ZTE V81 s Jelly Beanem: Konkurence pro iPad Mini

Společnost ZTE je nám známá především jako výrobce smartphonů, přičemž v poslední době stihla uvést několik velmi zajímavých modelů, jako například Nubia Z5 nebo Grand S. Několik pokusů o tablet s logem tohoto čínského výrobce se již v minulosti objevilo a nyní se na povrch dostává další, s označením ZTE V81. Jak by mohlo vyplývat z názvu, vybaven bude displejem o úhlopříčce 8 palců s nikterak neohromujícím rozlišením 1024 x 768 px, (poměr stran 4:3), a tedy téměř totožné údaje jako u iPadu Mini.

Ničím výjimečné nejsou ani ostatní specifikace, mezi nimiž se nachází blíže nespecifikovaný 1,4GHz dual-core procesor, kterému sekunduje 1 GB operační paměti. Úložištěm pro data se stanou 4 GB interní paměti a přítomen by měl být i slot na microSD kartu. Nenadchne ani kapacita baterie, jež činí průměrných 3700 mAh, navíc tloušťka tabletu zůstává na nepříliš sympatické hranici 11 milimetrů. Na zadní straně se nachází 2Mpx fotoaparát, ten přední určený zejména pro videohovory nese pouze VGA rozlišení. Z další výbavy stojí za zmínku Bluetooth 3.0, GPS či HDMI výstup.

Nakolik tedy parametry příliš neohromí, dokáže je ve velké míře vyvážit cena, která se ustálila na hodnotě 150 USD, v přepočtu tedy necelé 3000 Kč bez DPH. Prozatím nezbývá, než čekat na oficiální představení, jenž by se mělo konat na veletrhu MWC v Barceloně. Tam se dozvíme mimo jiné i to, bude-li přístroj oficiálně dostupný v České republice, nutno však podotknout, že to je zatím velmi nepravděpodobné.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

 1. patas (neregistrovaný)

  Na CZC mají nabídku tabletu Umax NextBook Premium 8SE, který má podobné parametry s větší baterií 4700 mAh. Ale netroufám si hodnotit kvalitu, ani ho nevlastním.

  [odkaz]

  Obecně má někdo zkušenost s 8″ tabletem z Číny?

  • vlado (neregistrovaný)

   Já mám Ondu v811, velikostí mi absolutně vyhovuje, zpracování je solidní, rychlost slušná, displej má dobré barvy i pozorovací úhly, jen by mohl mít o trochu větší rozlišení, stejně tak i baterka by mohla vydržet o něco déle, ale co by člověk za 2700 chtěl, že? :) Za ty prachy je to prakticky neuvěřitelný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).