ZTE v Barceloně představilo levný smartphone Open C s Firefoxem a šestipalcový tabletofon Grand Memo II LTE

Společnost ZTE dnes na tiskové konferenci v Barceloně představila levný smartphone s operačním systémem Firefox a šestipalcový tabletofon s Androidem.

Společnost ZTE dnes na tiskové konferenci představila svého zástupce ve třídě levných smartphonů se systémem Firefox ve verzi 1.3. Model Open C (nástupce loňského ZTE Open) disponuje čtyřpalcovým WVGA displejem, dvoujádrovým procesorem Snapdragon 200 od Qualcommu s taktem 1,2 GHz, který doplní grafický akcelerátor Adreno 302. Je tedy jasné, že tohle nebude žádný trhač výkonu, ale výrobce s ním bude cílit především na nenáročné uživatele.


ZTE Open C se systémem Firefox 1.3

Ve výbavě dále najdeme 512 MB RAM, 4GB interní úložiště  a 3,2Mpx fotoaparát s fixním focusem, přisvětlovací dioda bohužel chybí. Kromě podpory GSM/3G/HSPA+ sítí nebude chybět Bluetooth ve verzi 2.1, Wi-Fi 802.11 b/g/n, FM rádio, GPS či pohybový senzor. Na NFC si ale musíme nechat zajít chuť. Celkové rozměry ZTE Open C jsou 126 x 64,7 x 10,8 mm, hmotnost zatím neznáme. Na světovém trhu by se telefon měl objevit v průběhu druhého kvartálu tohoto roku, cenu aktuálně zjišťujeme.

ZTE Grand Memo II LTE: Šest palců s HD rozlišením a tenké tělo

Druhým modelem, který ZTE v Barceloně ukázalo, a o kterém jsme slyšeli už v minulosti, se stal Grand Memo II LTE. Tento tabletofon pohání čtyřjádrový procesor Snapdragon 400 s grafickým akcelerátorem Adreno 305, který doplňují 2 GB RAM a 16GB interní úložiště, další rozšíření úložného prostoru se nabízí díky slotu na pam. karty. O přísun energie se stará akumulátor s kapacitou 3200 mAh. Na přední straně najdeme šestipalcový IPS displej s HD rozlišením (720 x 1280 px).

Záda zařízení zdobí 13Mpx fotoaparát od Sony s BSI senzorem, pro videohovory je připravena 5Mpx kamerka nad displejem. Hardwarovou výbavu uzavírá GPS, Wi-Fi s podporou standardů 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0, infraport, FM rádio a LTE. Celkové rozměry ZTE Grand Memo 2 jsou 161 x 83 x 7,2 mm.

Operační systém Android 4.4 tradičně obohatí nová verze uživatelského prostředí MiFavor UI. S uvedením na světový trh se počítá v průběhu dubna a v tuto chvíli nevíme, zda se objeví na českém trhu. Cena byla stanovena na 300 USD, tedy zrhuba 5 900 Kč bez DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *