Domů » Bleskovky » ZTE uvedlo projektor s modemem, akumulátorem a 4″ displejem, pohání jej Android

ZTE uvedlo projektor s modemem, akumulátorem a 4″ displejem, pohání jej Android

Na CES se objevilo mnoho různých hybridů, ať už jsou to hodinky s fitness trackerem, sluchátka s měřičem tepu od LG nebo duální tablet-notebook od ASUSu. Čínská společnost ZTE se rozhodla jít ještě dál a představila kompaktní LTE hotspot, který je shodou okolností také projektorem, má dotykový 4″ displej a pohání jej Android. Jmenuje se ZTE projector hotspot. Už jsem zmínil, že má v sobě baterii, abyste mohli promítačku použít i na cestách?

  

Začněme tedy třeba projektorem. Ten dokáže zpracovat obraz v rozlišení Full HD a promítat jej na zeď v úhlopříčce až 120 palců (3 metry) v jasu až 100 lumenů s kontrastním poměrem 1000:1. Projektor lze spárovat s libovolným zařízením, které je osazeno HDMI konektorem, případně je schopen streamovat video přímo z vašeho telefonu nebo tabletu skrze Wi-Fi. Taktéž lze díky přítomnosti Wi-Fi a displeji přímo na zařízení přistupovat k videím na internetu. Přístroj je osazen rovněž USB portem, takže lze promítat vaše soubory nahrané na USB flash disku. Abychom vyjmenovali veškerou konektivitu, musíme ještě zmínit přitomnost Bluetooth a 3,5 mm jack pro sluchátka.

Druhou funkcí, jak je z názvu zařízení ZTE projector hotspot patrné, je hotspot. Ten získává bezdrátový 4G signál ze sítě operátora, který posílá dál skrze Wi-Fi a to až pro osm připojených zařízení. Vše se ovládá skrze 4 palcový displej s rozlišením 480 x 800 pixelů, přístroj pohání operační systém Android ve verzi 4.2. Uvnitř je navíc ukryta 5 000 mAh baterie, která podle výrobce umožní shlédnout několik filmů, aniž byste museli přístroj nabíjet. Rozměry tohoto hybridu jsou 119 x 119 x 28 mm a váží necelých 400 gramů.

   

Zařízení by mělo přijít na trh v druhé polovině letošního roku, začít se má prodávat nejdříve v USA za prozatím neznámou cenu. Jsme zvědaví s čím čínská firma, která podle předsedy představenstva a CEO pro USA Lixina Chenga vkládá do výzkumu 10 % svých zisků, přijde příště.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Zaujimave zariadenie, len trochu zamrzi pouzitie DLP a nie LED, znizily by spotrebu a predlzili zivotnost lampy..

  2. Zaujímavé, ale bude zaležať na cene.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).