ZTE U956: Pětipalcový obr s Androidem a nízkou cenou

Když jsme před pár lety slyšeli o smartphonech z Číny, tak téměř vždy se jednalo o nepoužitelná zařízení se žalostnými parametry, které nevykompenzovala ani jejich příznivá cena. Doba se však velmi rychle mění a s ní i kvalita čínských výrobků, jejichž zpracování začíná být srovnatelné se zaběhlou konkurencí. Zdárným příkladem je i společnost ZTE, která za poslední dobu představila několik velice zajímavých smartphonů v čele s modelem Grand S. Nyní však do pavoučí sítě internetu prosákly nové informace o připavovaném telefonu, který nese prozatimní označení U956. Ten by měl disponovat dotykovým displejem s úhlopříčkou 5“ a rozlišením 720 x 1280 pixelů.

   

Do plastových útrob se nastěhoval čtyřjádrový čipset MediaTek MT6589 (Cortex-A7) s předpokládanou taktovací frekvencí 1,2 GHz. Mezi další známé parametry patří 8Mpx snímač hlavního fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou, slot pro dvě SIM karty a podpora GSM/TD-SCDMA sítí. Už na základě rozlišení displeje lze jednoduše vydedukovat, že ZTE U956 se pustí do boje s konkurencí ze střední třídy. Mezi jeho největší zbraně bude jistě patřit i cena, jejíž výše by neměla překročit hranici 250 USD (zhruba 4800 CZK). Se zahájením prodeje se počítá v několika následujících týdnech, přičemž jako první si ho budou moci pořídit zákazníci na území Číny. Zda se dočkáme dostupnosti i na starém kontinentě, zatím známo není.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku