ZTE Nubia Z7: 6,3″ displej, osm jader a 128 GB vnitřní paměti

Trend neustálého zvětšování telefonů rozděluje komunitu na dva tábory, kdy zatímco jedna strana ocení velkou pracovní plochu i na úkor praktičnosti a přenosnosti, druhá se nehodlá smířit s faktem, že by v kapse měla nosit obra s pětipalcovým displejem či dokonce ještě větším. Na internetu se nyní ale vyrojily spekulace o chystaném gigantickém smartphonu čínského výrobce ZTE s označením Nubia Z7, který má přinést displej o velikosti 6,3 palce, což je ještě o 0,2 palce více, než na veletrhu CES představený Huawei Ascend Mate. Jeho údajné rozlišení se má ustálit na hodnotě 2560 x 1440 obrazových bodů. Uvnitř přístroje se poté má nacházet osmijádrový procesor s grafickým čipem Mali-T658. 

Data budou uložena do 128GB interní paměti, přičemž část z nich budou tvořit snímky vyfocené zadní 16Mpx kamerou. Informace o přístroji přinesl server Gizchina, který krom podpory sítí 4G zmínil také přítomnost operačního systému Android 5.0. Pokud předchozí údaje zněly alespoň trochu uvěřitelně, právě tento nám dává najevo, že se nejspíš jedná jen o fámu. Nová verze Androidu totiž nebyla zatím ani oficiálně představena a není ani jisté, zda-li ji bude značit číslo 5.0 nebo 4.3. Lehce pravděpodobněji tak zní varianta, že ZTE chystá konkurenta pro Huawei Ascend Mate, avšak zbylé údajné specifikace se mohou ukázat jako pravdivé. Ale uvidíme, třeba pro nás v ZTE chystají další trumfy na Mobile World Congress v Barceloně.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku