Domů » Bleskovky » ZTE Nubia Prague S oficiálně: Čínský Pražák dostal čtečku duhovky a větší paměť

ZTE Nubia Prague S oficiálně: Čínský Pražák dostal čtečku duhovky a větší paměť

Loni v létě si v hlavním městě České republiky odbyl premiéru stylový smartphone Nubia My Prague od čínské značky ZTE (recenze). Zaujal nás tenkým kovovým tělem a precizním zpracováním, avšak trpěl i některými nedostatky, zejména nepříliš dobře optimalizovaným systémem a absencí podpory 800Mhz LTE pásma. ZTE nyní v Číně představilo lehce inovovanou verzi tohoto modelu, který se jmenuje Nubia Prague S.

  


Design i rozměry telefonu zůstávají v kolejích, které zajel jeho předchůdce. I model Prague S disponuje 5,2″ Full HD displejem se zbroušenými okraji a tenkým kovovým tělem. Procesorem zůstává Qualcomm Snapdragon 615 a fotoaparáty si ponechávají rozlišení 13 a 8 megapixelů. Polepšila si paměťová výbava, telefon dostal do vínku 3 GB RAM a rovnou 64GB úložiště, které je navíc ještě možné rozšířit paměťovou kartou. Bohužel tato volba vás připraví o druhý slot na SIM kartu. Telefon podporuje sítě LTE, ovšem neznáme soupis frekvencí, se kterými si poradí.

   

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Asi největší změnou telefonu má být skener duhovky sloužící pro autentizaci uživatele. Počet prvků na čelní straně telefonu nicméně zůstává stejný, takže se domníváme, že se jedná o záležitost, kterou má na starosti čelní kamerka. Telefon oproti svému předchůdci narostl v tloušťce, která se zvedla z 5,5 na 6,8 mm, kapacita baterie však zůstává 2 200 mAh. Operačním systémem je novější Android 5.1 Lollipop obalený do nadstavby nubia UI 3.0. Ta například obsahuje funkce pro tvorbu kvalitních selfies, či pohodlnou práci s gesty po okraji displeje.

   

Nubia Prague S se začne prodávat příští týden v Číně za cenu 2 499 Yuanů, což je v přepočtu asi 9 500 korun bez DPH. K dispozici bude v bílé a růžové barvě, o dostupnosti na našem trhu informace nemáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. martan1981 (neregistrovaný)

    A ako presne chcete celnou kamerkou rozoznat duhovku?

  2. Martin (neregistrovaný)

    Ta baterie teda nic moc 2200mAh.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *