Domů » Bleskovky » ZTE nesouhlasí se zákazem americké vlády a hodlá se bránit

ZTE nesouhlasí se zákazem americké vlády a hodlá se bránit

Čínská společnost ZTE dostala od vlády USA zákaz používat americké technologie, což je v jejím případě může být likvidační, neboť se nemůže spolehnout ani na čipy od Qualcommu nebo Intelu, ani na software od Google. V ZTE pochopitelně z tohoto rozhodnutí nejsou nadšeni, a hodlají se bránit.

V oficiálním stanovisku ZTE uvádí, že postup amerických úřadů je neakceptovatelný a nespravedlivý. Čínská firma se ohání tím, že od roku 2016 podniká aktivní kroky, aby vylepšila svůj program pro kontrolu exportu. Americké úřady navíc podle ZTE nesprávně uložily příliš vysoký trest, aniž by došlo k dokončení vyšetřování. V něm prý nebyly zohledněny aspekty, že firma okamžitě identifikovala problémy v korespondenci, následně přijala opatření vůči zaměstnancům, kteří by mohli být za tuto událost zodpovědní, přijala nápravná opatření, a pověřila šetřením prestižní nezávislou advokátní kancelář.

USA chce kompletně zničit ZTE. 7 let nesmí používat čipy od Qualcommu či aplikace od Google

ZTE se hodlá bránit

Podle ZTE by současná situace způsobila obrovské problémy nejen firmě samotné, ale i velkému počtu amerických společností. Firma také uvádí, že je připravena podniknout právní kroky k ochraně zákonných práv a zájmů společnosti a jejích zaměstnanců a akcionářů. Celý spor rozhodně nebude ukončen mávnutím kouzelného proutku, ale v následujících měsících o něm budou rozhodovat velké právní bitvy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).