ZTE Iceberg: koncept smartphonu budoucnosti se dvěma výřezy v displeji

Čínská společnost ZTE se nebojí experimentovat. Po skládacím smartphonu Axon M se dvěma displeji představuje na stránkách Design Award 2018 koncept nazvaný Iceberg, který má sice jeden displej, ale je ozvláštněný několika prvky.

Přední straně telefonu má dominovat protáhlý bezrámečkový displej, narušený dvěma výřezy v horní i spodní straně. Přítomnost toho horního má opodstatňovat klasická sestava fotoaparátu, sluchátka a nezbytných senzorů, spodní výřez může mít následující důvody – napadá nás umístění flex kabelu pro připojení panelu k základní desce, což je důvod, proč bude mít chystaný OnePlus 6 mírně širší bradu než okolní rámečky. Druhým důvodem je umístění druhého reproduktoru a třetím důvodem by mohla být touha po symetričnosti zařízení.

Další designovou zajímavostí mají být průhledné rohy, díky nimž si koncept vysloužil název Iceberg; telefon má totiž působit, jako by byl uvězněn v ledové kostce. Rohy jsou tvořeny protažením krycího skla displeje a zad, takže celek je de facto skleněné unibody. Nic pro nešikovné uživatele, jimž telefon často padá z ruky.

Půjde do masové produkce?

Na zádech ledové hory pak najdeme klasický dvoučočkový fotoaparát a senzor čtečky otisků prstů. O portech se zdroj nezmiňuje, je však možné, že dostupný nebude vůbec žádný – přítomné má být totiž bezdrátové nabíjení. Na stránkách Design Award 2018 je uveden čas vývoje 13 – 24 měsíců, přičemž datum vydání je stanoveno po roce 2018. Zda se ale tohoto telefonu skutečně dočkáme, je v současné chvíli ve hvězdách.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku