ZTE Grand Memo: Čínský obr s Androidem a HD displejem (videopohled z MWC)

Letošní rok se nese v duchu přerostlých smartphonů s úhlopříčkou nad 5“ a proto není divu, že se každý významnější výrobce snaží nabídnou svou vlastní alternativu. To platí i v případě čínského ZTE, na jehož stánku jsme se mohli blíže seznámit s obrem nesoucím název Grand Memo, který byl dnes oficiálně představen.

   

Slovo Grand je zde opravdu na místě, jelikož převážnou část čelní strany zaujímá 5,7“ TFT displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů. Na základní desce si své místečko našel čtyřjádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,7 GHz, kterému sekunduje 1 GB operační paměti. Na zádech smartphonu jsme nalezli čočku 13Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou a výdech systémového reproduktoru.

ZTE Grand Memo: Videopohled na tabletofon (MWC 2013)

Pro aplikace a uživatelská data je tabletofon vybaven interní pamětí o velikosti 16 GB. V další výbavě lze nalézt Bluetooth 4.0, WiFi (802.11 a/b/g/n), GPS, a microUSB konektor s podporou MHL. Jako operační systém posloužil již tradičně Android ve verzi 4.1, na který výrobce navlékl vlastní uživatelskou nadstavbu s poměrně vydařenými 3D efekty. Výbavu pak uzavírá vyměnitelný Li-Ion akumulátor s dostatečnou kapacitou 3200 mAh. Na stánku jsme se pokoušeli získat informace o předpokládané ceně, nicméně bez úspěchu.

  

 

-

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku