Domů » Bleskovky » ZTE Grand Memo: 5,7″ HD displej, čtyři jádra a 3000mAh akumulátor

ZTE Grand Memo: 5,7″ HD displej, čtyři jádra a 3000mAh akumulátor

ZTE chystá dalšího obra – model s označením Grand Memo bude lákat na displej s úhlopříčkou 5,7″. Kdo by však čekal fullHD rozlišení, které se nyní začíná rozmáhat, bude zklamán, výrobce v tomto případě vsadil na HD rozlišení 720 x 1280 px.

Grand Memo se v porovnání se svými obřími kamarády stále drží u země, každopádně si pořád nedokážeme představit pohodlné ovládání tohoto telefonu jednou rukou, což je pro uživatelský komfort klíčové. ZTE novinku představilo na speciální akci v Hong Kongu, ale můžeme si být jisti, že se Grand Mema dočkáme i na blížícím se veletrhu MWC v Barceloně.

   

Kromě fotografií máme o novém smartphonu i několik technických údajů. Grand Memo dorazí se čtyřjádrovým procesorem Snapdragon S4 o taktu 1,7 GHz, 13Mpx fotoaparátem a 2 GB RAM. Tloušťka telefonu se bude pohybovat okolo 8 mm. Chybět nebude ani slot na microSD kartu či akumulátor se slušnou kapacitou 3000 mAh.

Miroslav Václavík

2 komentářů

  1. Autor článku asi nikdy neměl více než 4.5″ zařízení v ruce, když si neumí představit ovládání jednou rukou. Takže moje praktická zkušenost: 5″ už se jednou rukou ovládá hůř.

    Navíc je silně subjektivní, co je klíčové pro uživatelský komfort. Pro někoho je to ovládání jednou rukou, pro někoho luxusní pohodlí velké obrazovky, pohodlnější psaní a ovládání. A to i za cenu, že 50% času bude muset používat obě ruce.

  2. Celá tahle mantra o pohodlném používání jednou rukou by stála za kritický rozbor. Ve stručnosti: co znamená to pohodlné ovládání jednou rukou? Jde o vyvolání běžných krátkých informací někde ve stoje, nebo o komplexní ovládání telefonu? Protože pokud se jedná o to druhé a je navíc myšleno co nejoptimálnější ovládání jednou rukou, tak vývoj po nástupu iPhonu, kapacitních displejů a přistoupením na stejný způsob ovládání dalšími výrobci, jde přesně proti tomuhle požadavku. Kdo někdy déle používal BlackBerry Bold, tak ví, o čem mluvím. Telefon jistě položený v ruce, palec ležící a zajištující přístroj uprostřed těla, který neznatelným pohybem ovládá kurzor, který hladce projíždí veškerá menu systému, která jsou čitelná, ale nemusí být zvětšena na velikost palce. Z tohoto hlediska je ergonomičnost ovládání mnohem optimálnější, než skákat palcem po celém displeji, navíc s menším pocitem jistoty.

    Z toho plyne, že u různě velkých telefonů se současným způsobem ovládání, lze mluvit nanejvýš o špatném, nebo méně špatném ovládání jednou rukou. Výhoda je naopak využití celé horní strany pro displej a akceptování horší ergonomičnosti ovládání jednou rukou ve prospěch velkého displeje jak tu zmínil Standa. Z toho co jsem napsal je z mého pohledu nejblbější kombinace malého 3,5“ displeje s kapacitním displejem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).