ZTE Grand Era U985: Nejtenčí čtyřjádro s Androidem

Čínská společnost ZTE oznámila svůj další smartphone Grand Era U985, který bude svou výbavou mířit mezi ta nejvýkonnější zařízení na současném trhu. Kromě vysokého výkonu by měl zaujmout i velmi tenkým profilem 8,45 mm (v nejtenším bodě 7,9 mm), díky kterému se bude moci “prozatím” pyšnit titulem nejtenčího smartphonu se čtyřjádrovým čipsetem. O zobrazovací schopnosti se bude starat 4,5″ displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů. Hnacím motorem se stal čtyřjádrový procesor Tegra 3, kterému bude dělat společnost 1 GB paměti RAM. Pro uživatelská data bude k dispozici 8 GB interního úložiště s možností dalšího rozšíření díky přítomnosti slotu na microSD karty (až 32 GB).

Další výbava zahrnuje 8Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, přední 1,3Mpx kamerku, Wi-Fi, Bluetooth 3.0, A-GPS a 3,5mm audio konektor. Přísun elektrické energie zajistí vyměnitelný Li-Ion akumulátor s dnes již průměrnou kapacitou 1800 mAh. Se zahájením prodeje se počítá v nejbližších dnech a jako první si ho budou moci pořídit uživatelé na území Číny. Zda se dostane i za velkou čínskou zeď zatím výrobce bohužel nepotvrdil. Vzhledem k dosavadní cenové politice ZTE se dá očkávat i velmi příznivá cena. Otázkou však zůstává, jak na tom bude Grand Era U985 s dílenským zpracováním a kvalitou použitých materiálů.

Zdroj

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku