Sledujte nás na YouTube

ZTE FunBox: Herní konzole s Androidem a čipem NVidia Tegra 4

Společnost ZTE příští měsíc uvede na čínský trh novou herní konzoli FunBox s operačním systémem Android 4.2. Kromě hraní najde využití také jako domácí multimediální centrum. Výkon dodá procesor NVidia Tegra 4, který doplní 2 GB operační paměti RAM a 8GB interní úložiště. Vnitřní paměť nám nepřijde jako úplně vyhovující, naštěstí ale konzole disponuje slotem na paměťovou kartu a díky podpoře USB Host a USB OTG bez problémů připojíte také další periferie.

Společně s konzolí výrobce dodává Bluetooth gamepad pro snadnější ovládání her, jeho podobu se nám ale zatím objevit nepodařilo. Dostupná bude v celkem dvanácti barevných variantách a ač bychom ji rádi vyzkoušeli, tipujeme, že se mimo Čínu prodávat nebude, jelikož ZTE toto zařízení uvádí na trh exkluzivně ve spolupráci se společností The9 Limited, která na tamním trhu zajišťuje distribuci videoher.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *