Domů » Bleskovky » ZTE FunBox: Herní konzole s Androidem a čipem NVidia Tegra 4

ZTE FunBox: Herní konzole s Androidem a čipem NVidia Tegra 4

Společnost ZTE příští měsíc uvede na čínský trh novou herní konzoli FunBox s operačním systémem Android 4.2. Kromě hraní najde využití také jako domácí multimediální centrum. Výkon dodá procesor NVidia Tegra 4, který doplní 2 GB operační paměti RAM a 8GB interní úložiště. Vnitřní paměť nám nepřijde jako úplně vyhovující, naštěstí ale konzole disponuje slotem na paměťovou kartu a díky podpoře USB Host a USB OTG bez problémů připojíte také další periferie.

Společně s konzolí výrobce dodává Bluetooth gamepad pro snadnější ovládání her, jeho podobu se nám ale zatím objevit nepodařilo. Dostupná bude v celkem dvanácti barevných variantách a ač bychom ji rádi vyzkoušeli, tipujeme, že se mimo Čínu prodávat nebude, jelikož ZTE toto zařízení uvádí na trh exkluzivně ve spolupráci se společností The9 Limited, která na tamním trhu zajišťuje distribuci videoher.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).