Sledujte nás na YouTube

ZTE chystá konkurenta pro Oppo Find 5, představení se dočkáme na CESu

Nedávno představený Oppo Find 5 se stal jedním z nejzajímavějších smartphonů dnešní doby. Pětipalcový fullHD displej v kombinaci s téměř nekompromisní výbavou oslovil mnoho kupců alespoň na trzích, kde je přístroj dostupný a na podobnou kartu nejspíše hodlá vsadit i v naší zemi známější výrobce ZTE. Podle dosavadních informací by totiž na veletrhu CES 2013 měl představit svůj nový telefon ZTE Grand S, případně je zmiňován i název ZTE Nubia Z5. Druhé označení přináší malou nápovědu pro velikost displeje, která by se tedy měla ustálit na hodnotě pětipalců, načež rozlišení by opět nabylo hodnoty fullHD. Mělo by se též jednat o nejtenčí dostupný telefon, jenž by navíc měl být alespoň částečně keramický.

Podobnost s Oppo Find 5 by se měla nalézat i v otázce operačního systému, jímž by měl být Android, pravděpodobně ve verzi 4.2. Ačkoliv o dalších specifikacích mnoho nevíme, očekávat se dá čtyřjádrový procesor, jemuž případně bude sekundovat dvougigabajtová paměť RAM. Celkově by se tedy mohlo jednat o velmi zajímavý přístroj, jelikož specifikacemi bude blízko již zmiňovanému Oppu Find 5 a navíc by se vzhledem k vyrábějícímu mohl v nějaké modifikaci dostat i na náš trh. Nakolik jsou tyto informace pravdivé bychom se měli dozvědět právě na výše zmiňovaném veletrhu. 

Zdroj

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

2 komentáře

  1. Hrosik97 (neregistrovaný)

    No tak to je hodně podobné Oppo Findu 5. :-D Nejnovější Andorid a 5″ má teďka už snad všechno až na Jablko.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *