ZTE chystá konkurenta pro Oppo Find 5, představení se dočkáme na CESu

Nedávno představený Oppo Find 5 se stal jedním z nejzajímavějších smartphonů dnešní doby. Pětipalcový fullHD displej v kombinaci s téměř nekompromisní výbavou oslovil mnoho kupců alespoň na trzích, kde je přístroj dostupný a na podobnou kartu nejspíše hodlá vsadit i v naší zemi známější výrobce ZTE. Podle dosavadních informací by totiž na veletrhu CES 2013 měl představit svůj nový telefon ZTE Grand S, případně je zmiňován i název ZTE Nubia Z5. Druhé označení přináší malou nápovědu pro velikost displeje, která by se tedy měla ustálit na hodnotě pětipalců, načež rozlišení by opět nabylo hodnoty fullHD. Mělo by se též jednat o nejtenčí dostupný telefon, jenž by navíc měl být alespoň částečně keramický.

Podobnost s Oppo Find 5 by se měla nalézat i v otázce operačního systému, jímž by měl být Android, pravděpodobně ve verzi 4.2. Ačkoliv o dalších specifikacích mnoho nevíme, očekávat se dá čtyřjádrový procesor, jemuž případně bude sekundovat dvougigabajtová paměť RAM. Celkově by se tedy mohlo jednat o velmi zajímavý přístroj, jelikož specifikacemi bude blízko již zmiňovanému Oppu Find 5 a navíc by se vzhledem k vyrábějícímu mohl v nějaké modifikaci dostat i na náš trh. Nakolik jsou tyto informace pravdivé bychom se měli dozvědět právě na výše zmiňovaném veletrhu. 

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku