Domů » Bleskovky » ZTE Blade S6: Sympatická střední třída s osmijádrem a Androidem 5.0

ZTE Blade S6: Sympatická střední třída s osmijádrem a Androidem 5.0

ZTE představilo nový přírůstek do svého portfolia v podobě modelu Blade S6. Novinka nabídne 7,7 milimetrů tenké plastové tělo, uvnitř kterého se nachází osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 doplněný o 2GB RAM a 16 GB velké interní úložiště, jež je dále rozšířitelné o paměťové karty typu microSD. K dispozici je pětipalcový displej s rozlišením 720 x 1280 px a fotografy potěší 13Mpx snímač od Sony, kterému sekunduje 5Mpx přední fotoaparát.

 

Novinka pojme dvě SIM karty a po internetu můžete brozudat i pomocí LTE, přičemž nechybí ani podpora pásem využívaných českými operátory. ZTE Blade S6 dostalo do vínku Android 5.0 Lollipop a patří tak k prvním zařízením, která s novou verzí vstupují na trh. Systém se dočkal notných úprav jak po grafické, tak i po funkční stránce a k dispozici jsou také gesta SmartSense, jež slouží k rychlému spouštění různých aplikací (svítilna, zrcadlo a podobně). Energii pak telefonu dodá baterie o kapacitě 2 400 mAh.

 

ZTE Blade S6 bude dostupné od 10. února exkluzivně v obchodě AliExpress.com, odkud půjde objednat také do České republiky. Cena bez započtení daně a cla činí v přepočtu 6 100 Kč a to rozhodně není špatná nabídka, je však nutno počítat s tím, že cestou k nám může stoupnout právě o výše zmíněné položky. Všechny klíčové funkce výrobce shrnul také do minutu a půl dlouhého videa.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. abc (neregistrovaný)

    „Sympatická střední třída s osmijádrem“

    Svět se zbláznil…

  2. nick (neregistrovaný)

    Kdy bude na českém trhu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).