Sledujte nás na YouTube

ZTE Blade S6: Sympatická střední třída s osmijádrem a Androidem 5.0

ZTE představilo nový přírůstek do svého portfolia v podobě modelu Blade S6. Novinka nabídne 7,7 milimetrů tenké plastové tělo, uvnitř kterého se nachází osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 doplněný o 2GB RAM a 16 GB velké interní úložiště, jež je dále rozšířitelné o paměťové karty typu microSD. K dispozici je pětipalcový displej s rozlišením 720 x 1280 px a fotografy potěší 13Mpx snímač od Sony, kterému sekunduje 5Mpx přední fotoaparát.

 

Novinka pojme dvě SIM karty a po internetu můžete brozudat i pomocí LTE, přičemž nechybí ani podpora pásem využívaných českými operátory. ZTE Blade S6 dostalo do vínku Android 5.0 Lollipop a patří tak k prvním zařízením, která s novou verzí vstupují na trh. Systém se dočkal notných úprav jak po grafické, tak i po funkční stránce a k dispozici jsou také gesta SmartSense, jež slouží k rychlému spouštění různých aplikací (svítilna, zrcadlo a podobně). Energii pak telefonu dodá baterie o kapacitě 2 400 mAh.

 

ZTE Blade S6 bude dostupné od 10. února exkluzivně v obchodě AliExpress.com, odkud půjde objednat také do České republiky. Cena bez započtení daně a cla činí v přepočtu 6 100 Kč a to rozhodně není špatná nabídka, je však nutno počítat s tím, že cestou k nám může stoupnout právě o výše zmíněné položky. Všechny klíčové funkce výrobce shrnul také do minutu a půl dlouhého videa.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

2 komentáře

  1. abc (neregistrovaný)

    “Sympatická střední třída s osmijádrem”

    Svět se zbláznil…

  2. nick (neregistrovaný)

    Kdy bude na českém trhu?

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *