Cena:

ZTE Axon 7 Max: 3D displej a duální fotoaparát (první dojmy)

Značka ZTE loni na podzim představila smartphone Axon 7 Max, jehož největším lákadlem má být šestipalcový displej schopný zobrazovat prostorový 3D obraz bez nutnosti používat speciální brýle. Vzhledem k Full HD rozlišení byl obraz dostatečně jemný a 3D efekt působil velice věrohodně, a to jak při sledování speciálních prostorových snímků, tak také u videa. S telefonem jsme si hráli několik minut a při sledování 3D obsahu nás nijak nebolely oči – podívaná to byla velice pěkná.

ZTE Axon 7 Max s 3D displejem: první dojmy z MWC 2017

Jakmile se z přehrávače vrátíte zpět do systému, displej se přepne do klasického zobrazení. Hnacím motorem se stal čip Snapdragon 625 s osmi jádry taktovanými na frekvenci 2 GHz, grafickou akceleraci zajišťuje čip Adreno 506. Pro potřeby systému Android 6.0.1 a aplikací jsou k dispozici 4 GB RAM; v budoucnu se počítá s vydáním aktualizace na Android 7.x Nougat.

64GB uživatelskou paměť lze dále rozšířit díky slotu na microSD kartu (max. 200 GB). Na zadní straně má své místo duální fotoaparát s rozlišením 13 Mpx (dva fotoaparáty zde jsou kvůli hrátkám s hloubkou ostrosti). Přední selfie kamerka má rozlišení 8 megapixelů. Potěší přítomnost USB-C konektoru, čtečky otisků prstů i rychlého nabíjení díky technologii Qualcomm Quick Charge 3.0. Slušná je rovněž kapacita baterie – 4 100 mAh. Na domácím čínském trhu se telefon prodává za 440 dolarů, což je v přepočtu zhruba 11 200 Kč.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.