Domů » Bleskovky » ZOPO Touch ZP30: Překvapivě dobrý Číňan se zakřiveným sklem

ZOPO Touch ZP30: Překvapivě dobrý Číňan se zakřiveným sklem

Na letošním MWC bylo k vidění neuvěřitelné množství čínských výrobců, mezi kterými nechyběla ani společnost ZOPO. Ta zde představila zbrusu nový model ZP530 ze série TOUCH, který nás zaujal nebývale kvalitním zpracováním. Šasi smartphonu tvoří kovový rámeček, k jehož opracování bylo využito pískování a speciální oxidační technologie. Zobrazovací schopnosti má na starosti pětipalcový displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů.

 

Zajímavým prvkem je zakřivené sklo chránící samotný panel, celkový efekt je podobný tomu, co lze pozorovat u iPhone 6/6 Plus. V útrobách se ukrývá čtyřjádrový procesor MediaTek (MT6732) s taktem 1,5 GHz a podporou 64-bit instrukcí. Operační paměť nabídne kapacitu 1 GB a po krátkém vyzkoušení ji hodnotíme jako plně dostačující. Pro uživatelská data a aplikace je k dispozici 8GB interní úložiště s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty (až 64 GB).

   

Na zádech smartphonu se nachází hlavní fotoaparát s rozlišením osm megapixelů a přisvětlovací LED dioda pro pořizování snímků za zhoršených podmínek. Selfie maniaky potěší přítomnost čelní 5Mpx kamerky s širokoúhlým záběrem. Zbytek výbavy tvoří Wi-Fi, Bluetooth, GPS, slot pro dvě SIM (micro) karty a akumulátor s kapacitou 2100 mAh.

 

ZOPO ZP530 běží na operačním systému Android 4.4 s nadstavbou Z-UI, která je dostatečně svižná. Čínská novinka na nás zapůsobila vskutku dobrým dojmem a podle nás se jedná o zajímavou alternativu k ostatním smartphonům od zaběhlých výrobců.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. pajjo (neregistrovaný)

    5 palec s iba malym HD je k nicomu !! Kedy to vyrobcovia pochopia ??

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).