Změna vzhledu Start nabídky s gStart Menu

Už vás nebaví klasický vzhled nabídky Start? Její změnu zařídí různé specializované programy, mezi něž se nově zařadila aplikace gStart Menu. Autor Lawrence Patricio nyní uvolnil betu gStartu k testování, program je bohužel určen pouze pro systém Windows Mobile 2003.

A co že gStart všechno dovede? Hlavně umožní setřídit ikony do matice po 9ti na jednu stránku, přičemž mezi stránkami se přesunujete znaky * a #. Zvolit můžete také klasické uspořádání ikon pod sebou. Ke spuštění opět slouží „akční“ tlačítko, pomocí 0 nebo šipky Zpět se posouváte o úroveň výše v adresářové struktuře. Dále nabízí nastavení pozadí, a to buď barvu nebo obrázek (musí být uložen v \\Storage\\Application Data\\Home), nastavování všemožných barev či práci se složkami a zástupci. Všechny výhody nastavení platí jak pro maticové, tak klasické uspořádání.

1 2 3

Program si stáhnete zde, a protože se jedná teprve o beta verzi, jeho instalace je poněkud složitější:

Upozornění: SmartMania nenese odpovědnost za jakékoliv potíže způsobené instalací gStart Menu

  • stažený .cab soubor zkopírujete do telefonu a libovolným souborovým manažerem spustíte
  • pomocí editoru registrů se přesunete do sekce HKLM\\Software\\Microsoft\\Shell\\Rai\\:MSStart
  • hodnotu 1 přejmenujete například na 1backup (pro pozdější obnovení)
  • vytvoříte novou hodnotu s názvem 1 a do obsahu zadáte gStart.exe (viz následující obrázky)
  • můžete ukončít editor a vrátit se na hlavní obrazovku
  • nyní přejděte do nabídky Start a kochejte se:)

Tip: pokud je nabídka Start pořád stejná, je to způsobeno jejím uchováváním v dočasné paměti-buďto spusťte program gStart menu, nebo ještě lépe se přepněte do xBaru (samozřejmě pokud ho používáte) a ukončete položku Start (pomocí návratové šipky)

4 5

Na definitivní hodnocení gStart Menu je zatím brzy, protože ve finální verzi mohou ještě být podstatné změny. Jeho používání je přirozeně o něco pomalejší než klasické nabídky Start, ale kdo chce originální vzhled, musí se s tímto faktem smířit. Mezi hlavní soupeře patří AbstractStart, k němuž jsme nedávno uveřejnili návod na použití.

Stránky gStart Menu: airfagev.com

Autor článku
Aleš Lalík

Kapitoly článku