TOPlist

Změna vzhledu Start nabídky s gStart Menu

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Už vás nebaví klasický vzhled nabídky Start? Její změnu zařídí různé specializované programy, mezi něž se nově zařadila aplikace gStart Menu. Autor Lawrence Patricio nyní uvolnil betu gStartu k testování, program je bohužel určen pouze pro systém Windows Mobile 2003.

A co že gStart všechno dovede? Hlavně umožní setřídit ikony do matice po 9ti na jednu stránku, přičemž mezi stránkami se přesunujete znaky * a #. Zvolit můžete také klasické uspořádání ikon pod sebou. Ke spuštění opět slouží “akční” tlačítko, pomocí 0 nebo šipky Zpět se posouváte o úroveň výše v adresářové struktuře. Dále nabízí nastavení pozadí, a to buď barvu nebo obrázek (musí být uložen v \\Storage\\Application Data\\Home), nastavování všemožných barev či práci se složkami a zástupci. Všechny výhody nastavení platí jak pro maticové, tak klasické uspořádání.

1 2 3

Program si stáhnete zde, a protože se jedná teprve o beta verzi, jeho instalace je poněkud složitější:

Upozornění: SmartMania nenese odpovědnost za jakékoliv potíže způsobené instalací gStart Menu

  • stažený .cab soubor zkopírujete do telefonu a libovolným souborovým manažerem spustíte
  • pomocí editoru registrů se přesunete do sekce HKLM\\Software\\Microsoft\\Shell\\Rai\\:MSStart
  • hodnotu 1 přejmenujete například na 1backup (pro pozdější obnovení)
  • vytvoříte novou hodnotu s názvem 1 a do obsahu zadáte gStart.exe (viz následující obrázky)
  • můžete ukončít editor a vrátit se na hlavní obrazovku
  • nyní přejděte do nabídky Start a kochejte se:)

Tip: pokud je nabídka Start pořád stejná, je to způsobeno jejím uchováváním v dočasné paměti-buďto spusťte program gStart menu, nebo ještě lépe se přepněte do xBaru (samozřejmě pokud ho používáte) a ukončete položku Start (pomocí návratové šipky)

4 5

Na definitivní hodnocení gStart Menu je zatím brzy, protože ve finální verzi mohou ještě být podstatné změny. Jeho používání je přirozeně o něco pomalejší než klasické nabídky Start, ale kdo chce originální vzhled, musí se s tímto faktem smířit. Mezi hlavní soupeře patří AbstractStart, k němuž jsme nedávno uveřejnili návod na použití.

Stránky gStart Menu: airfagev.com

Autor článku Aleš Lalík
Aleš Lalík

Kapitoly článku