Domů » Bleskovky » Zloděj po krádeži iPhonu přepsal původnímu majiteli ručně jedenáct stran kontaktů

Zloděj po krádeži iPhonu přepsal původnímu majiteli ručně jedenáct stran kontaktů

Majitel iPhonu Zou Bin přišel o svůj telefon při jízdě v taxíku, kde mu jej ukradl z kapsy zloděj. Původní vlastník byl logicky rozrušený a odeslal na telefon výhrůžnou textovou zprávu. Nejvíce ho mrzelo, že měl v iPhonu údajně skoro tisíc uložených kontaktů, pro které si neudělal žádnou zálohu (!), a jejich ztráta ho prý mrzela více než samotný telefon. 

 

Ve výhrůžné textové zprávě Zou zdůraznil, že si zloděje pamatuje z vozu taxi a podle kontaktů pozná v jakém podnikání se pohybuje, na závěr uvedl adresu kam má zloděj zaslat telefon. Podle všeho se jednalo o obor, který je vázán na místní zločinecké struktury. 

Zloděj varování obdržel a místo toho, aby se držel instrukcí a vrátil telefon, se rozhodl jednat po svém. Volba jeho řešení dopadla velmi neobvykle, původnímu majiteli vrátil kartu SIM a 11 popsaných stran papíru, na které zloděj ručně přepsal všech tisíc kontaktů z telefonu. Zou je tak šťastný, že má své kontakty zpět a veřejné mínění po publikování události má se zlodějem soucit, vzhledem k pochybnému podnikání původního majitele a „profesionální etice“ zloděje. Nás však trochu zaráží, proč Zou nevyužil zálohy dat z telefonu přes iTunes, iCloud nebo kteroukoliv z dalších služeb (Gmail, Exchange…).

David Podzimek

19 komentářů

 1. hmm (neregistrovaný)

  Preco ak to bol amik tak nema nai sajnu ake funkcie a moznosti mu ponuka telefon vidi len to ze je to iphone…

  a ten zlodej musi byt dobre mimo :D ale je to smiesne dost

  • smiesna je tvoja primitivna odpoved akurat

  • JaroB (neregistrovaný)

   Presne tak…typický amík…ešte aj olizujú iPhone lebo im to povedia na ulici…hlavne, že má iŠrot za 99doláčov u operátora…

  • W8 (neregistrovaný)

   oralB už si tu aj s tvojím onanovaním

   chod na sony erricson stránky – jááj oni zanikli :D

 2. Martinj (neregistrovaný)

  Podla dostupných info, majiteľ bol Číňan. To však nic nemení na fakte, ze mal ZALOHOVAT, ZALOHOVAT, ZALOHOVAT!

 3. Nemůžu si pomoct a opravdu taky nechci vyvolat flame, ale čím dál častěji nabírám dojmu, že si někteří kupují iPhone jen proto, že je to drahý a je to iPhone … a vůbec netuší, co tím můžou získat, hlavně, že mají iPhone … je to s údivem, ale na hlouposti lidí se dnes vydělává nejvíce ..

  • ToMiNo (neregistrovaný)

   Na hlouposti lidi se vydelavalo vzdy nejsnadneji a nejvic.

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   To ovšem neplatí jen u iPhone. To platí pro všechny platformy. Nedávno mi kamarád vysvětloval proč si pořídil SGS3. Když postupně ukazoval věci které údajně na hloupém telefonu nejdou, a já jsem mu obratem ukázal na své služební N6300, říkal jsem si kdy konečně padne něco co bude opravdu racionální. Marně, jediné co jsem mu mohl odkývat, že na SGS je to pohodlnější. No když jsem mu pak ukázal že mraky událostí může napsat na webu a na telefon se mu to bude synchronizovat, tak na mě čučel jak na kouzelníka.

   Přijde mi že tak 50 % lidí má smartphone proto, že ho mají všichni ostatní nebo se jim prostě líbil. 40 % na hry a FB, 9 % aby mohli prudit že kdo nemá taky takovej je looser a teprve zbylé 1 % protože to pro ně má reálnou užitnou hodnotu.

  • a pak se tu takový odborníci přetahanou, který systém je lepší :D

  • David Podzimek

   Pokud lidé kupují iPhone kvůli značce/image, tak ze stejného důvodu se nosí drahé oblečení, drahé hodinky, ženy kupují šperky a kabelky … tedy celkem běžná motivace.

  • Akorát u toho oblečení, šperků, kabelek a hodinek obvykle ví, k čemu to je a jak to použít. :-D

  • Myslim, ze ke drahym hodinkam se to prirovnavat neda. Tim myslim opravdu drahe hodinky. Jejich nakup byva casto investici a jejich hodnota temer nikdy neklesa, ba naopak.

 4. No a co teprve Find My iPhone…

 5. A nie je to tak ze od iOS 7 sa da telefon na dialku zablokovat a neda sa pouzit ani po restore? Ci to si zle pamatam.

  • Přesně tak, jenom musíš mít zapnuté Find My iPhone a v prohlížeči se poté přihlásit na icloud.com a tam si to pak zablokovat/smazat :)

 6. Martin (neregistrovaný)

  Zou je totiž iDiot a nebo novinářská kachna…

 7. Pěkná blbost…

 8. Proč asi číňan s pochybnými příjmy nechce mít své kontakty na iCloudu nebo Gmailu, to mi vážně hlava nebere.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).