Zloděj po krádeži iPhonu přepsal původnímu majiteli ručně jedenáct stran kontaktů

Majitel iPhonu Zou Bin přišel o svůj telefon při jízdě v taxíku, kde mu jej ukradl z kapsy zloděj. Původní vlastník byl logicky rozrušený a odeslal na telefon výhrůžnou textovou zprávu. Nejvíce ho mrzelo, že měl v iPhonu údajně skoro tisíc uložených kontaktů, pro které si neudělal žádnou zálohu (!), a jejich ztráta ho prý mrzela více než samotný telefon. 

 

Ve výhrůžné textové zprávě Zou zdůraznil, že si zloděje pamatuje z vozu taxi a podle kontaktů pozná v jakém podnikání se pohybuje, na závěr uvedl adresu kam má zloděj zaslat telefon. Podle všeho se jednalo o obor, který je vázán na místní zločinecké struktury. 

Zloděj varování obdržel a místo toho, aby se držel instrukcí a vrátil telefon, se rozhodl jednat po svém. Volba jeho řešení dopadla velmi neobvykle, původnímu majiteli vrátil kartu SIM a 11 popsaných stran papíru, na které zloděj ručně přepsal všech tisíc kontaktů z telefonu. Zou je tak šťastný, že má své kontakty zpět a veřejné mínění po publikování události má se zlodějem soucit, vzhledem k pochybnému podnikání původního majitele a „profesionální etice“ zloděje. Nás však trochu zaráží, proč Zou nevyužil zálohy dat z telefonu přes iTunes, iCloud nebo kteroukoliv z dalších služeb (Gmail, Exchange…).

Autor článku
David Podzimek

Kapitoly článku