Sledujte nás na YouTube

Zlatý iPhone 5s přinesl zlatou horečku, v Číně letí samolepky v této barvě

Kombinace vysoké poptávky a slabé dostupnosti udělaly zlatý iPhone 5s (videorecenze) vzácnou komoditou. Lidí jsou ochotni na něj stát dlouhé fronty a dokonce za něj v přepočtu utratit skoro 200 tisíc korun. Server Wall Street Journal informoval, že zlatý iPhone 5s vyvolal v Číně šílenství po nálepkách, které promění starší modely na oblíbenou zlatou barvu. Cena nálepek se přitom pohybuje okolo 50 korun. Obyvatelé Číny tak budou mít menší motivaci prodat ledvinu výměnou za jablečné zařízení, jako se tomu stalo v minulosti.

 

V Číně je zlatá barva respektovaným znakem bohatství, proto je zde vysoká poptávka po zlatém iPhonu. Média ho označují za nový symbol ukazující pozici jeho vlastníka. Proto nikoho nepřekvapí, že je v Číně a Hongkongu beznadějně vyprodán. Podobná situace je i vy Spojených Státech, kde se iPhone 5s začal prodávat 20. září a stále vidíme fronty před Apple Story.

David Podzimek

Jeden komentář

  1. jirka (neregistrovaný)

    Kde se dají sehnat v ČR ?

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *