TOPlist

Zítra vychází české vydání knihy Steve Jobs od W. Isaacsona

Málo knih se stane bestsellerem. A ještě mnohem méně jich trhá prodejní žebříčky ještě před svým vydáním. Pokud se ovšem nejedná o životopis Steva Jobse. Obchody jako Amazon a iBookstore hlásí nebývalý zájem a prodejní čísla strmě stoupají vzhůru. Velký zájem hlásí také knihkupci. Od 15. listopadu 2011 si můžete i vy koupit české vydání. Walter Isaacson, je známým autorem memoárů Benjamina Franklina a Alberta Einsteina. Před několika týdny vyšla jeho zatím poslední kniha s titulem Steve Jobs. 

Na 680 stranách se dočtete o géniovi, který začínal jako hacker s blue boxem a pokračoval v cestě za prvním osobním počítačem. Popsány jsou zde mnohé historky, které zatím kolovaly pouze jako nepotvrzené zákulisní drby (např. Wozniakova ošizená odměna za práci pro Atari, záchvaty vzteku Jobse, maniakální smysl pro detail…). Kniha je překvapivě velmi otevřená a potvrzuje prohlášení Jobse: „…nemám ve skříni žádné kostlivce, kteří by nesměli ven.“ 

-

Pokud by se Jobsovi nepodařilo přemluvit Isaacsona, kniha by zřejmě nevznikla, a to by byla jistě škoda. Nečekejte ale žádnou servilitu autora vůči bývalému šéfovi nejdražší firmy světa. Díky tomu životopis poctivě a plasticky popisuje složitou osobnost charismatického vizionáře. Dokonce se dozvíte, že se v Apple pracovalo/pracuje na vlastní televizi, což je poměrně překvapivá informace z firmy, která je známa utajováním svých produktů a budoucích plánů. 

Isaacson na knize pracoval dva roky a vyzpovídal více jak sto lidí. Různé životní etapy jsou popsány nejen z pohledu Jobse, ale i jeho bývalých zaměstnanců, konkurentů a přátel. V knize najdete 16 stran černobílých fotografii, některé doposud nebyly publikovány – pocházejí totiž z rodinného archívu. 

Server Jablickar.cz ve spolupráci s vydavatelstvím Práh vám nabízejí možnost knihu si objednat se slevou 10 %, tedy za 430 Kč na této adrese.

Autor článku PR článek
PR článek
Takto označený obsah má charakter reklamního sdělení, jehož zadavatelem je subjekt třetí strany. Máte-li zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu [email protected].

Kapitoly článku