Domů » Bleskovky » Žebříček časopisu Time: 10 nejlepších smartphonů s displejem do velikosti 4,3″, které nemají v názvu iPhone

Žebříček časopisu Time: 10 nejlepších smartphonů s displejem do velikosti 4,3″, které nemají v názvu iPhone

Ve světě chytrých telefonů už delší dobu vládne trend „čím větší displej, tím lepší“, výrobci se předhánějí v tom, kdo dokáže prodat co největší placku, které by se ještě dalo říkat telefon. Jeden z nejznámějších světových časopisů, americký týdeník Time, se však rozhodl pomoci ve výběru uživatelům, kteří preferují menší displej (byť pojem menší je čím dál více relativní), zároveň však ze svého žebříčku předem vyřadil 3,5″ iPhone, který je jinými médii často nabízen jako jediná alternativa telefonu rozumných rozměrů.


Porovnání velikosti displejů současných nejlépe hodnocených chytrých telefonů

Redaktoři Time vycházeli částečně ze statistik serveru FindTheBest, kde si z celkového výpisu nejpopulárnějších telefonů odfiltrovali pouze zařízení do 4,3 palců, a částečně z hodnocení redakce. Nutno upřesnit, že FindTheBest stanovuje svůj SmartRating podle poměru: 40,1 % specifikace, 37 % hodnocení odborníků, 19,7 % celkový přehled a funkce a 3,3 % z výsledků benchmarků. Výsledky hodnocení byly poměrně překvapivé – navzdory velmi nízké popularitě u ostatních médií se na prvním místě ocitlo BlackBerry Z10, těsně v závěsu zůstal Samsung Galaxy S4 Mini a na třetím místě Motorola DROID Mini. Celý výsledný žebřík si můžete prohlédnout na obrázku níže.

Pro zajímavost si můžete přečíst stručné komentáře redakce Time k nejlépe umístěné trojici telefonů.

3. Motorola DROID Mini

„DROID Mini je díky slušnému výkonu procesoru a 10Mpix fotoaparátu jedním z nejlépe vybavených smartphonů menších rozměrů. Ačkoliv Motorola narozdíl od Applu ztrácí peníze, musíme uznat, že neztratila smysl pro humor (viz reklamní kampaň iDont)“.

2. Samsung Galaxy S4 Mini

„Poměrně jasná a nejlepší volba s Androidem pro uživatele, kterým se líbí produkty Samsungu, ale nesnesou fakt, že nejlepší telefony tohoto výrobce postupně přerůstají v tablety. Jen nezapomeňte, že s uhlopříčkou obrazovky se zmenšily i ostatní hardwarové parametry oproti jeho většímu bráškovi“.

1. BlackBerry Z10

„BlackBerry Z10 je perfektní malé zařízení, které se zaměřuje spíše na produktivitu než na rekordy-lámající specifikace a milióny aplikací. Vaši přátelé vás možná budou škádlit narážkami na současnou pozici BlackBerry, ale nekažte jim zábavu zatímco si budou datlovat do „Galaxy Mega 6.3“. Je celkem možné, že si obrovským tabletofonem kompenzují nějaké osobní tajemství“.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

4 komentářů

 1. JoVym (neregistrovaný)

  Malinko se Vam asi prohodilo 2. a 3. místo, ale to je detail. Jinak jsem osobne spokojen prave s S4mini, nepotrebuji ohromny display a ani „tunu“ vykonu 4 jader. Tenhle Samsung je dostatecne vykonny na všechny apky, ktere pouzivam, ma i dost RAM (1,5GB), jen by bodlo vic interního uloziste, protože aplikace nejdou presouvat na externi SD. Pritom je stále prijmne maly, lehky a ovladatelny jednou rukou…

  Ještě kdyby vysla oficialni Google edice s cistym androidem :-)

  • To pořadí je správně, akorát je trochu matoucí, že v databázi FindTheBest skončil Samsung jako třetí, zatímco redaktoři TIME mu dali druhé místo, psal jsem že je to ovlivněné zčásti i výběrem redakce TIME ;) Ale taky jsem na to zpočátku nechápavě koukal když jsem četl jejich článek :)

 2. Inkvizitor (neregistrovaný)

  Ten komentář u BB Z10 je krásný :-) Setkávám se s tím kolem sebe často – uživatelé se honí za výkonem, stahují kdejakou nesmyslnou aplikaci, obden aktualizují firmware, ale v zásadě to vše neumějí prakticky využít.

 3. Téma je mi vcelku ukradené, ale nepřítomnost Sony Z1 Compact je dost zarážející.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).