TOPlist

Zbavte se nechtěných objektů na fotce. Jeden z nejlepších nástrojů od Googlu je dostupný pro všechny

two women walking towards the ocean carrying surfboards during day
  • Nástroj Magic Eraser byl dosud dostupný pouze pro majitele telefonů Google Pixel
  • Na na ostatních telefonech s Androidem a iPhonech se však neobejdete bez předplatného Google One

Společnost Google minulý týden oznámila, že zpřístupní povedený nástroj Magic Eraser pro odstraňování nechtěných objektů z fotek, který byl dosud dostupný pouze na telefonech privátní značky Pixel. Někteří uživatelé už mají funkci k dispozici a postupně se dočkají i další majitelé iPhonů i konkurenčních mobilních telefonů s operačním systémem Android, kteří si nainstalují nejnovější verzi aplikace Google Fotky.

Má to ale přece jen malý háček. Pokud totiž nepatříte k majitelům některého z Pixelů, kteří mají k nástroji bezplatný přístup, musíte si předplatit cloudové úložiště Google One alespoň za 60 korun měsíčně. O poznání lepší zprávu má Google pro vlastníky starších modelů značky Pixel, jejichž zařízení neobsahuje tzv. Tensor čip. Funkce pro ně totiž dosud nebyla dostupná, přičemž nyní se k ní dostanou zcela zdarma, tedy bez nutnosti pořizovat jakéhokoliv předplatné.Čipstet Qualcomm SnapdragonNepřehlédněte

eSIM se chystá do důchodu. Qualcomm už má připravenou náhradu

Pro spuštění funkce stačí ve zmíněné aplikaci Fotky otevřít jakýkoliv snímek, poklepat na možnost Upravit a Magic Eraser by se měl objevit v panelu Nástrojů. Na všechna zařízení se však zatím nedostalo – nástroj si v tuto chvíli můžete vyzkoušet například na Galaxy S23 Ultra či iPhone 14.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku