Domů » Bleskovky » Zakřivený LG G Flex dorazil do Česka: Displej je hodně netradiční

Zakřivený LG G Flex dorazil do Česka: Displej je hodně netradiční

LG G Flex je prvním smartphonem z produkce LG, který má zakřivený displej. Zařízení dorazilo už i do České republiky a server LGmania přinesl první dojmy z tohoto telefonu, který je spíše ukázkou zajímavých technologií. Jednou z nich je zmíněný displej s mírným zakřivením a druhou je zadní kryt, který se dokáže sám opravovat.

  

Jedná se o velký telefon s šestipalcovým displejem, přesto podle prvních zkušeností působí subtilněji než podobně velká konkurence. Stále však neubude nošení v kapse příliš pohodlné, vzhledem k rozměrům a prohnutému tvaru. Předvaděný kus běžel na Androidu 4.2.2 a rozhraní včetně funkcí velmi připomínalo LG G2 (recenze).

  
První prototyp LG G Flex dorazil do České republiky, zatím však pouze pro potřeby interního testování

Marek Hajn ohodnotil nejzajímavější vlastnost smartphonu – zakřivený displej: „Jen velmi těžko se popisuje, jak telefon působí v ruce. Je to něco nového, hodně neobvyklého. Na trhu sice byly telefony, které měly zaoblená záda, ale čelní strana byla vždy rovná. G Flex má velmi znatelné prohnutí displeje, které vás prostě vyvede z míry. Jak při prvním pohledu na telefon, tak i při dalším ovládání. Podle generálního ředitele LG smysl prohnutí telefonu pochopíme hlavně ve spojení s prohnutými televizemi LG, které byly dnes představeny a budou na český trh uvedeny koncem listopadu 2013. Já osobně si dovedu představit využití hlavně při sledování videa a hraní her v landscape módu, kde by prohnutí mohlo pomoci výslednému zážitku. Uvidíme v praxi, nebudeme předjímat.“

LG G Flex se v současnosti prodává pouze na jihokorejském trhu a podle vyjádření zástupců společnosti by měl na český trh dorazit na přelomu ledna a února 2014, cena zatím nebyla upřesněna, ale odhadujeme, že se bude pohybovat okolo hranice 20 000 Kč.

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments