Domů » Bleskovky » Zakřivený LG G Flex dorazil do Česka: Displej je hodně netradiční

Zakřivený LG G Flex dorazil do Česka: Displej je hodně netradiční

LG G Flex je prvním smartphonem z produkce LG, který má zakřivený displej. Zařízení dorazilo už i do České republiky a server LGmania přinesl první dojmy z tohoto telefonu, který je spíše ukázkou zajímavých technologií. Jednou z nich je zmíněný displej s mírným zakřivením a druhou je zadní kryt, který se dokáže sám opravovat.

  

Jedná se o velký telefon s šestipalcovým displejem, přesto podle prvních zkušeností působí subtilněji než podobně velká konkurence. Stále však neubude nošení v kapse příliš pohodlné, vzhledem k rozměrům a prohnutému tvaru. Předvaděný kus běžel na Androidu 4.2.2 a rozhraní včetně funkcí velmi připomínalo LG G2 (recenze).


  
První prototyp LG G Flex dorazil do České republiky, zatím však pouze pro potřeby interního testování

Marek Hajn ohodnotil nejzajímavější vlastnost smartphonu – zakřivený displej: „Jen velmi těžko se popisuje, jak telefon působí v ruce. Je to něco nového, hodně neobvyklého. Na trhu sice byly telefony, které měly zaoblená záda, ale čelní strana byla vždy rovná. G Flex má velmi znatelné prohnutí displeje, které vás prostě vyvede z míry. Jak při prvním pohledu na telefon, tak i při dalším ovládání. Podle generálního ředitele LG smysl prohnutí telefonu pochopíme hlavně ve spojení s prohnutými televizemi LG, které byly dnes představeny a budou na český trh uvedeny koncem listopadu 2013. Já osobně si dovedu představit využití hlavně při sledování videa a hraní her v landscape módu, kde by prohnutí mohlo pomoci výslednému zážitku. Uvidíme v praxi, nebudeme předjímat.“

LG G Flex se v současnosti prodává pouze na jihokorejském trhu a podle vyjádření zástupců společnosti by měl na český trh dorazit na přelomu ledna a února 2014, cena zatím nebyla upřesněna, ale odhadujeme, že se bude pohybovat okolo hranice 20 000 Kč.

David Podzimek

avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kamil (neregistrovaný)
Anonym
Kamil (neregistrovaný)

„Na trhu sice byly telefony, které měly zaoblená záda, ale čelní strana byla vždy rovná.“ – nesmysl, Nexus S měl přece prohnutý displej.

Kato
Anonym
Kato

Coz i tak odporuje tvrzení „čelní strana byla vždy rovná.“ ;)

sdf (neregistrovaný)
Anonym
sdf (neregistrovaný)

Cim je kryty displej u flex?

Kato
Anonym
Kato

SDF: Jo to by me taky zajimalo. Tradicni ochrana ala Gorilla tady nepujde pouzit – takze bud plast bez ochrany a nebo idealne nejaka „samoopravujici se nanotechnologie“?! Ale to bych asi zatim chtel moc.

Ip Man
Anonym
Ip Man

Cože ? Už je tady ?! Wow !!!

_iNTERFACE
Uživatel
_iNTERFACE

preco by to nemohlo byt sklo?? akoze ohnut sklo pri vyrobe je nieco nemozne ako warpovy pohon??????

Kato
Anonym
Kato

Pretoze sklo ohnes iba raz. Tohle neni jen ohnuty displej, ale flexibilni viz [odkaz]

fore
Anonym
fore

No, nejspíš to bude trochu citlivější na škrábance… jinak by takové ohybnosti těžko dosáhli.