Domů » Bleskovky » Zakřivené displeje a postranní mechanická tlačítka? Žádný problém. Samsung našel řešení

Zakřivené displeje a postranní mechanická tlačítka? Žádný problém. Samsung našel řešení

V honu za co nejtenčími rámečky okolo displeje sahají někteří výrobci smartphonů k zakřiveným displejům po delších stranách. Začal s tím Samsung, postupně tohle řešení přijali i další výrobci, např. Huawei či OnePlus. Tento typ displeje není kvůli výrazně tenčímu obvodovému rámečku příliš kombinovatelný s klasickými postranními tlačítky, a tak se někteří výrobci uchylují k dotykovým gestům, jejichž spolehlivost je poměrně diskutabilní. Samsung ale zřejmě našel řešení.

samsung waterfall 1

Jak odhaluje patentová přihláška, Samsung zvažuje v místě tlačítek „vyřezávat“ do displeje otvory a do nich tlačítka umístit. Podobně Samsung v současnosti narušuje displeje kvůli selfie kamerám, ty však alespoň kryje stejné ochranné sklo samotný displej. V případě mechanických tlačítek by bylo zapotřebí udělat otvor ve všech vrstvách zobrazovače.

Samsung si tuto patentovou přihlášku podal v roce 2018, zveřejněna byla teprve nyní. Zda ale korejský gigant tento nápad někdy použije, je zatím ve hvězdách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Tolik prace jen kvuli naprostymu gimmicku, ktery je jeste extremne neprakticky v realnem pouzivani – nechtenne dotyky ci mnohem vice zhorsena odolnost.

    • SOUHLAS!!! Bohužel od roku 2007 žijeme ve století totálních hovadin a když už i Applu v tom „vymýšlení“ nesmyslů došel dech, tak to po něm prostě museli převzat jiní. Takže na tvrzená skla, jako ochranu displeje, můžeme do budoucna s klidem zapomenout, super 👌

    • Já teda nevím, jestli to náhodou není spíš rukama, jelikož ač moje primární zařízení rovný displej má, tak s tímto jsem problém opravdu nikdy neměl – ať už s větším zaoblením u starších Galaxy, tak s menším u těch novějších či třeba Huawei atd. Designovka, určitě, ale ne každý designový prvek snad musí nutně mít i další využití. V koupelně máš taky okrasný kachlíky protože jsou pěkný, ale žádný další využití to nemá.

    • Menty: Ja jsem samozrejme pro designovky, ale zaroven by to proste nemelo byt na ukor funkcnosti, zvlast v nekolika ruznych ohledech.

  2. To se tu už mažou i normální komentáře, že řešením je, nedělat zaoblené displeje??

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).