Domů » Bleskovky » Zakladatel serveru AnandTech ukončil novinářskou kariéru, nyní pracuje pro Apple

Zakladatel serveru AnandTech ukončil novinářskou kariéru, nyní pracuje pro Apple

Pokud jste v posledních patnácti letech budovali vlastní počítač, pravděpodobně jste narazili na server AnandTech, který je znám detailními testy. Server byl založen v roce 1997 a od technických specifikací počítačových komponentů se posunul k detailním technickým analýzám mobilních zařízení dnes. Zakladatelem webu je Anand Lal Shimipi, který o víkendu zveřejnil informaci o konci své žurnalistické kariéry. Prozradil i své další působiště, kterým je společnost Apple.

 

Potvrdili to také zástupci společnosti, ale bez zveřejnění detailů, kterým oblastem se bude dále věnovat. V minulosti Shimipi spolupracoval s některými výrobci ve formě konzultací a zaměřoval se především na hledání a řešení problémů komponentů, jako jsou například SSD disky. V Applu tak pravděpodobně zůstane nadále zaměřen na samotná zařízení, také díky hlubokým znalostem výrobního řetězce a dodavatelských firem. Server AnandTech by měl nadále fungovat a byl rozšířen počet redaktorů. Podle serveru 9to5Mac k Applu odešel již dříve Brian Klug, který byl dříve redaktorem serveru AnadTech a blízkým spolupracovníkem Shimipiho.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).