Domů » Bleskovky » Žádné Oreo? Android 8.0 se možná bude jmenovat Orellete

Žádné Oreo? Android 8.0 se možná bude jmenovat Orellete

Už dnes lidé ve Spojených státech budou moct sledovat úplné zatmění Slunce, které potrvá přesně dvě minuty a čtyřicet sekund. Google se rozhodl, že při této ojedinělé události představí očekávaný Android O. Vyhledávací gigant nám před několika dny pořádně zamotal hlavu, protože na Google+ se objevila oficiální upoutávka s názvem GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1).mp4. Už to vypadalo, že název další verze Androidu je jasný.

Ukázalo se, že Android Oreo to asi nebude. Cliff Wade, manažer pro podporu zákazníků firmy Nova Launcher, tvrdí, že název další mobilní platformy od Google bude Android 8.0 Orellete. Informace má údajně od spolehlivého zdroje, který chce zůstat z pochopitelných důvodů v anonymitě. Orellete je typ sladkého katalánského pečiva, které se podává obvykle na svatbách.

Ale na druhou stranu, známý leaker Evan Blass na Twitteru naznačuje, že upgrade přece jen dostane název Oreo. Budeme si muset počkat do večera. Google prozradí jméno nového systému v 20:40 našeho času. Vytvořil webovou stránku, na které můžete sledovat zatmění slunce i odhalení zeleného robota.

Michaela Brázdilová

6 komentářů

 1. Bomba, asi 20. článek totálně o h*vně. I kdyby se tahle iterace měla jmenovat Onuce, je to naprosto nepodstatná informace už jenom z toho prostého důvodu, že si o updatu může dalších 6-12 měsíců nechát zdát zhruba 90% všech současných majitelů Android telefonů.

  • Český „odborný“ web (aspoň ten točící se kolem „IT“) zcela rezignoval na vytváření obsahu, takže čteme 10x stejný překlad nějakého RSS na různých webech. Taková je dnes bohužel situace.

  • uni zase hledají redaktora a tak bys mohl psat zajimavější články aby si nás obohatil a možná i dost pobavil. Co ty na to? :)

  • …to by se jeste dalo obcas se skripenim prekousnout, ale obcas je i ten preklad uplne spatny…

   Napriklad tady je dost odvazne tvrdit, ze zatmeni trva presne tu a tu dobu…totalitni faze zatmeni trva samozrejme vsude uplne jiny cas, na to je specialni mapa od NASA a ty zminene 2 minuty a 40 sekund se daji dosahnout jen na pomerne male oblasti pobliz St. Louis…

   i kdyz v tomhle pripade citovany zdroj a zadnem presnem case zatmeni nemluvi, takze mozna je tohle pokus o vytvareni vlastniho obsahu…=)

   [odkaz]

  • s UNIm bohužel ne vždy souhlasím, ale dnes má naprostou pravdu. Situace již není vážná, ale zoufalá :-(

  • Za to ale Google nemůže.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).