Žádné Oreo? Android 8.0 se možná bude jmenovat Orellete

Už dnes lidé ve Spojených státech budou moct sledovat úplné zatmění Slunce, které potrvá přesně dvě minuty a čtyřicet sekund. Google se rozhodl, že při této ojedinělé události představí očekávaný Android O. Vyhledávací gigant nám před několika dny pořádně zamotal hlavu, protože na Google+ se objevila oficiální upoutávka s názvem GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1).mp4. Už to vypadalo, že název další verze Androidu je jasný.

Ukázalo se, že Android Oreo to asi nebude. Cliff Wade, manažer pro podporu zákazníků firmy Nova Launcher, tvrdí, že název další mobilní platformy od Google bude Android 8.0 Orellete. Informace má údajně od spolehlivého zdroje, který chce zůstat z pochopitelných důvodů v anonymitě. Orellete je typ sladkého katalánského pečiva, které se podává obvykle na svatbách.

Ale na druhou stranu, známý leaker Evan Blass na Twitteru naznačuje, že upgrade přece jen dostane název Oreo. Budeme si muset počkat do večera. Google prozradí jméno nového systému v 20:40 našeho času. Vytvořil webovou stránku, na které můžete sledovat zatmění slunce i odhalení zeleného robota.

Autor článku
Michaela Brázdilová

Kapitoly článku