Domů » Bleskovky » Záchrana ZTE je na spadnutí, USA a Čína jsou blízko vzájemné dohodě

Záchrana ZTE je na spadnutí, USA a Čína jsou blízko vzájemné dohodě

ZTE se bude moci vrátit zpět do byznysu. Podle administrativy Donalda Trumpa se podařilo americkému ministerstvu obchodu vyjednat s Čínou dohodu, na základě které musí ZTE zaplatit vysokou pokutu a obměnit svůj managment. Zároveň mají být do firmy nasazeni američtí úředníci, kteří mají kontrolovat dodržování předpisů platných v USA.

Pokud bude ZTE s těmito podmínkami souhlasit, zruší ministerstvo obchodu USA zákaz, na základě kterého nesměly americké společnosti po dobu 7 let dodávat ZTE žádné technologie. Porušování amerických sankcí a vyvážení technologií do Iránu a Severní Koreji přijde ZTE velmi draho, firma už zaplatila na pokutách 890 milionů dolarů, podle Reuters to bude ještě dalších 1,3 miliard dolarů. A to nemluvíme o ztrátách z přerušeného podnikání, které vyčíslila agentura Bloomberg na 3,1 miliard dolarů.

Kongresu se dohoda líbit nebude

Dá se předpokládat, že se Bílý dům setká s velkým nesouhlasem v Kongresu, senátor Marco Rubio například na svůj Twitter napsal, že Čína rozdrtí americké společnosti bez milosrdenství, a použije k tomu právě telekomunikační společnosti, aby v Americe špehovaly a kradly.

Obchodní zájmy Číny a USA ale nakonec zřejmě nad těmito obavami zvítězí a ZTE se vrátí zpět mezi výrobce smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cleric
Uživatel
Cleric

Jo a amící své občany neokrádají a nešpehují….LOL Arogantní národ co si myslí že si z nich sednou všichni na zadek.

Marty08
Anonym
Marty08

Táhni na novinky, tam ti budou rozumět líp