Domů » Bleskovky » Za měsíc proběhne hodinková revoluce: Qualcomm představí nový čip

Za měsíc proběhne hodinková revoluce: Qualcomm představí nový čip

I ty nejvybavenější současné hodinky běžící na platformě wearOS pohání Qualcomm Snapdragon 2100 z roku 2016, který je v podstatě pouze upravenou verzí Snapdragonu 400 z roku 2013. Zatímco smartphony dostávají několik čipsetů ročně, u hodinek je situace o poznání slabší. Naštěstí už zanedlouho by měla přijít malá revoluce.

Qualcomm totiž oficiálně oznámil, že 10. září představí nějakou novinku z oblasti nositelné elektroniky. Nepochybně se bude jednat o nový čipset, o němž se již nějakou dobu spekuluje. Snapdragon 3100 (nebo jak se bude jmenovat) bude pohánět spoustu nových modelů hodinek, včetně těch, na kterých pracuje Google, a údajně se s nimi vytasí na podzim společně s novými smartphony řady Pixel.

Google Pixel 3 a 3 XL: marketingová agentura odhalila datum představení

Větší výdrž na baterii

Nový čip má dodat hodinkám větší výkon a hlavně výdrž, kromě toho má být v základu vybaven Bluetooth a Wi-Fi, u vybraných modelů bude součástí i GPS a LTE. Čip má být vyroben přímo na míru do hodinek, tzn. že bude fyzicky menší než jeho předchůdce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).