Domů » Bleskovky » Z toho Mark nebude mít radost: Snapchat prý chystá chytré brýle pro sdílení obsahu

Z toho Mark nebude mít radost: Snapchat prý chystá chytré brýle pro sdílení obsahu

Přestože Snapchat zažívá v posledním období raketový vzestup, jeho tvůrci si velmi dobře uvědomují bariéry monetizačního modelu. Do budoucna bude pro firmu klíčovým momentem nalezení dalších cest, které sociální síť pro mladé udrží v černých číslech. Podle nejmenovaného zdroje z VR segmentu disponuje vývojářské studio zhruba tuctem pracovníků, kteří usilovně zkoumají možnosti rozšířené reality. Ve hře je pochopitelně několik scénářů, přičemž mezi ty nejnadějnější patří uvedení zařízení z kategorie nositelné elektroniky.

Snapchat_3D_icon.728

Snapchat se může pochlubit zhruba 100 miliony aktivních uživatelů, kteří každý den produkují ohromné množství videoobsahu. Ideálním kandidátem na posunutí celého projektu do další sféry se jeví vývoj hardwaru v podobě chytrých brýlí. Podrobnosti o zpracování či výbavě pochopitelně chybí, ovšem existují zde jasné stopy naznačující firemní záměry.

Epiphany_EyewearBrýle od Vergence Labs naznačují, jakou cestou se chtějí tvůrci Snapchatu vydat

Snapchat před dvěma lety pohltil startup Vergence Labs společně s produktem Epiphany Eyewear – brýlemi s integrovanou kamerou a softwarem pro nahrávání obsahu na libovolné servery. Vnímavější z vás už možná tuší, v jakou formu by mohla sociální síť s roztomilým duchem ve znaku vykrystalizovat. Cesta k finálnímu produktu bude ještě nějaký rok trvat, nicméně pokud se v průběhu neobjeví zákeřné překážky, Snapchat může získat relativně silné trumfy, kterými by mohl ohrozit mnohem silnější hráče.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments