Xperia 5 V uniká na propagačním videu. Připravte se na jeden obrovský kompromis – SMARTmania.cz

Xperia 5 V uniká na propagačním videu. Připravte se na jeden obrovský kompromis

Sony Xperia 5 V v bílé barvě
  • Podívejte se, jak bude vypadat připravovaná Xperia 5 V
  • Sony po letech učiní jeden významný kompromis
  • Namísto tří fotoaparátů najdeme na zádech pouze dva

Sony obvykle každý rok představuje dva vlajkové smartphony, na jaře větší Xperii 1 a na podzim kompaktní Xperii 5. Stejný scénář zřejmě japonský výrobce použije i letos – první polovinu tohoto představení má již za sebou, ta druhá nás čeká zřejmě již brzy. Naznačuje to uniklé propagační video, které chystanou Xperii 5 V odhaluje ze všech stran.

Xperia 5 V přijde o jeden z fotoaparátů

Kompaktní smartphony Xperia 5 jsou velmi oblíbené, neboť oproti vrcholné Xperii 1 netrpí žádnými velkými kompromisy – poslední Xperia 5 IV dokonce přidala chybějící bezdrátové nabíjení, čímž smazala poslední výrazný handicap, který oproti svému většímu sourozenci měla. O to nepříjemnější překvapení nám ale připravilo uniklé video Xperie 5 V.

Co se proporcí týče, nebude Sony vymýšlet žádné novinky – opět nám naservíruje kompaktní telefon s protáhlým displejem, který budou shora i zdola „zdobit“ široké rámečky. U telefonů Sony má ale jejich přítomnost důvod – jsou do nich zabudované reproduktory, ten horní je navíc domovem pro selfie kamerku, kvůli které není nutné ubírat plochu samotnému displeji.

Větší šok nicméně způsobují fotoaparáty na zadní straně – Sony totiž letos do protáhlého oválu neumístí tři čočky, ale pouze dvě, s největší pravděpodobností to odnese teleobjektiv. Ten u současné generace nabízí 2,5× optické přiblížení, u té příští si budeme muset vystačit s digitálním výřezem. Povrchová úprava čoček Zeiss T* zůstane zachována.

Sony Xperia 5 V ve třech barevných variantách

Xperia 5 V si rovněž ponechá rovné boky, přičemž v tom pravém najdeme čtečku otisků prstů, v horním zůstane 3,5mm sluchátkový port. Podle benchmarku GeekBench se rovněž můžeme těšit na čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a až 16 GB RAM, potvrzené je i 33W nabíjení. Adaptér však v kompaktním balení přítomen nebude.

Xperia 5 V bude podle videa k dispozici ve třech barvách – černé, bílé a modré. Termín odhalení zatím neznáme, pravděpodobně k němu dojde na konci léta.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku