TOPlist

Xiaomi Watch S1 Pro: prémiové hodinky se 14denní výdrží, safírovým sklíčkem a měřením teploty

xiaomi watch s1 pro 2

Xiaomi v tomto týdnu nepředstavilo jen nový ohebný smartphone Mix Fold 2, ale i několik dalších produktů. Mezi nimi najdeme i hodinky Watch S1 Pro navazující na jarní modely Watch S1 a S1 Active, oproti nimž nabízejí luxusnější vzhled a několik nových funkcí.

xiaomi s1 pro on hand 2022 3

Elegantní tělo z prémiových materiálů

Čerstvě představený doplněk na zápěstí láká na elegantní design a prémiové materiály. Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli, za jejíž vysoký lesk může několikanásobný proces povrchové úpravy. Z pouzdra na pravé straně vystupuje korunka, kterou ve spodní části doplňuje mechanické tlačítko. K dispozici bude černé nebo stříbrné barevné provedení.

Zapuštěnému displeji přidávají na eleganci i velice tenké rámečky okolo. Xiaomi použilo kruhový 1,47″ AMOLED panel s rozlišením 480 × 480 pixelů a podporou funkce Always-On. Běží na něm proprietární prostředí výrobce nazvané MIUI Watch OS, které překypuje sportovními i zdravotními funkcemi. V prvním případě se můžete těšit na monitoring celkem 117 různých aktivit, z toho 19 má mít profesionální úroveň. Hodinky mají podporu GPS i alternativ Beidou, GLONASS, Galileo a QZSS. Do vody s nimi ale musíte opatrně – odolné jsou pouze do 5 ATM (50 m).

xiaomi s1 pro 2022 profile
Měření dalších veličin obstarává senzor srdečního tepu (který umí zjistit i míru okysličení krve), akcelerometr, gyroskop, geomagnetický senzor a barometr. Záznam zdravotnických veličin obstarává senzor Goodix, která je schopný měřit srdeční frekvenci i okysličení krve kontinuálně v průběhu celého dne. Kromě toho jsou Watch S1 Pro schopné změřit i teplotu pokožky.

xiaomi s1 pro on hand 2022 blue

Konektivita hodinek stojí na standardech Wi-Fi a Bluetooth – varianta s LTE představena nebyla. Díky mikrofonu a reproduktoru si z hodinek můžete zavolat, ovšem musíte k nim mít připojený smartphone. Na trh půjde i varianta s podporou mobilních plateb skrze NFC.

xiaomi watch s1 pro 2

Xiaomi Watch S1 Pro disponují 500mAh baterií, která má při běžném používání vydržet až 14 dní, při intenzivním používání 10 dní. Dobíjení se provádí bezdrátově.

xiaomi watch s1 pro 4

Cena a dostupnost

Xiaomi Watch S1 Pro se začaly prodávat v Číně ihned po představení. Cena se odvíjí od toho, s jakým je zakoupíte řemínkem. Nejlevněji vyjde varianta se silikonovým páskem, která v Číně přijde na 1 499 CNY (asi 6 400 korun s DPH). Za 1 599 CNY (asi 6 800 korun s DPH) dostanete variantu s koženým páskem. Zda se produkt dostane i na český trh, zatím nevíme.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku