Domů » Bleskovky » Xiaomi se nebývale daří, v ČR je v TOP 5 největších výrobců smartphonů

Xiaomi se nebývale daří, v ČR je v TOP 5 největších výrobců smartphonů

Společnost Xiaomi se může těšit na vysvědčení, které jí bude vystaveno na konci letošního roku. Čínský gigant prožívá svůj dosud nejlepší rok, dosavadní maximum 71 milionů smartphonů z roku 2015 se mu podařilo překonat již v minulém měsíci, na konci roku tak bude toto číslo ještě vyšší. Při včerejším představení smartphonů Redmi 5 a 5 Plus se Xiaomi pochlubilo, že ve třetím kvartále prodalo 27,6 milionů telefonů, což je meziroční nárůst o 102,6 procent.

Díky tomu se tržní podíl Xiaomi zvedl z 3,7 na 7,4 procent, díky čemuž se společnost prodrala zpět do žebříčku pěti největších výrobců smartphonů; před Xiaomi najdeme pouze Samsung, Apple, Huawei a Oppo. Xiaomi je pátým největším hráčem hned ve 14 zemích světa, mezi nimiž nechybí ani Česká republika, Xiaomi zde přitom působí oficiálně od srpna letošního roku.

Xiaomi oficiálně míří na český a slovenský trh!

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments