Domů » Bleskovky » Xiaomi se nebývale daří, v ČR je v TOP 5 největších výrobců smartphonů

Xiaomi se nebývale daří, v ČR je v TOP 5 největších výrobců smartphonů

Společnost Xiaomi se může těšit na vysvědčení, které jí bude vystaveno na konci letošního roku. Čínský gigant prožívá svůj dosud nejlepší rok, dosavadní maximum 71 milionů smartphonů z roku 2015 se mu podařilo překonat již v minulém měsíci, na konci roku tak bude toto číslo ještě vyšší. Při včerejším představení smartphonů Redmi 5 a 5 Plus se Xiaomi pochlubilo, že ve třetím kvartále prodalo 27,6 milionů telefonů, což je meziroční nárůst o 102,6 procent.

Díky tomu se tržní podíl Xiaomi zvedl z 3,7 na 7,4 procent, díky čemuž se společnost prodrala zpět do žebříčku pěti největších výrobců smartphonů; před Xiaomi najdeme pouze Samsung, Apple, Huawei a Oppo. Xiaomi je pátým největším hráčem hned ve 14 zemích světa, mezi nimiž nechybí ani Česká republika, Xiaomi zde přitom působí oficiálně od srpna letošního roku.

Xiaomi oficiálně míří na český a slovenský trh!

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Občas se jim pravda něco opravdu povede (Mi2, MiBand, Note5 např.), ale že by to stačilo na takovou pozici? To jsou mi věci.

 2. Jsou to jen propgacni keci “ lobistu“ kteri se snazi patrne za prasule napomahat prodejnosti “ čínske levne supertechniky“, všichni ale vime kdo jednou takovou “ věc“ koupil.. prohloupil ????

  • to je dobrej zblept ;)

  • Kdyby to byly takový šmejdy, tak nemají tak kladné hodnocení mezi uživateli. NELZE házet všechnu „čínu“ do jednoho pytle. Jinak slušně vybavený tel., se solidně velkým akumulátorem, s pravidelnými aktualizacemi a to celé za 2700 s DPH, to je HODNĚ dobrý poměr ceny/výkonu…

 3. Kdo si někdy přečetl licenční podmínky této společnosti, tak by si od nich nikdy žádný telefon nekoupil. Ale pro čecha hraje zásadní roli cena. Za ten poměr cena/výkon by prodali i vlastní matku.

  • Ano cena a co za ni uživatel dostane… pokud někdo chce něco mnohem lepšího a má na to, tak si třeba, jako já, koupí S7ku za 16k…

  • a nebo iPhone X za 34 500

 4. Marek Studnicka

  Nejsem blázen,abych za IPhone X,přdraženou flákotu dával 34 000!!!Na druhou stranu at je to jak Je,Tak Nadstavba MUI od Xiaomi je Výborně odladěná,výsledky jsou zřejmé a to nikdo nokecá.Ano,můžeme se bavit o tom,ž Xiaomi nedbá tolik na výbavě Evropské LTE,nicméně Výsledky Prodejů Nejsou vycucané z prstu a Tihle čínský kluci prostě Uměj a to je bez debat

 5. Teď jde pořídit do 17.12. 2017 Galaxy S7 za velice slušných 9.499,- při využití akce šrotovné a cashback

 6. Marek Studnicka

  Souhlasím,možností je spousta,chce to jen najít Dobrou koupi.Osobně se Těším na Nový Samsung S9 a Nové Sony!!!!Také nabídnou ve výbavě duální foták,Máme se na co Těšit

 7. Telefony pro chudé.

  • Někdo je chudý penězi a někdo zas myslí. Dle mě je nejbohatší člověk co nemá skoro nic, protože si dokáže vážit i toho mála co má.

   Přeber si to jak chceš, ale jelikož tvé IQ je hodně nízko, tak to nepochopíš nikdy.

  • Vetsinou ten kdo mysli ale neni chudy penezi :)

  • Lukass71 : v dnesnej dobe je to prave naopak

  • Tak se projdi po Praze , pod mosty, podle tebe spí Ti nejbohatší lidé, protože si dokáží vážit toho mají střechu nad hlavou :D
   Ty moralisto s IQ … Je hezké že si dokážeš zdůvodnit proč nejsi dostatečně materiálně zajištěný a vážíš si toho NIC co máš.

 8. Nejdříve se musíš oprostit materiálního světa.
  Až s tímto budeš vypořádán, rád Ti sdělím dalším postup.

 9. Xiaomi mi max, jeden z nejlepších founů, vlastním cca 1,5 roku , jeden z nejhorších bohužel Samsung note 3, třikrát na reklamaci a po roce používání vypadal o 1000 procent hůře než třeba zopo c1 které jsem kdysi také vlastnil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).