Domů » Bleskovky » Xiaomi se inspirovalo u Applu: model Mi 9 nabídne dynamické tapety

Xiaomi se inspirovalo u Applu: model Mi 9 nabídne dynamické tapety

Dobří umělci kopírují, ti nejlepší kradou. Na téhle větě postavil Steve Jobs značnou část kariéry v Applu, který vytáhl mezi nejhodnotnější společnosti světa. Není tedy divu, že i konkurenti se inspirují jablečnými produkty a v některých případech poměrně nepokrytě vykrádají originál. Xiaomi se konec konců nikdy netajilo tím, že Apple považuje za svůj velký vzor.


U nové vlajkové lodi Mi 9 se nicméně inspirovali možná až moc. Jednou z novinek je totiž dynamická tapeta, jež podle denní doby mění také své barvy a imituje tak pohyb slunce po obloze. Na tom by nebylo nic až tak zarážejícího, kdyby v Číně nezvolili za tapetu písečnou dunu velmi připomínající tu, kterou použil Apple jako výchozí v MacOS Mojave, včetně funkce dynamické změny osvětlení. Když už nic, mohli v Xiaomi vybrat alespoň jinou fotografii.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

 1. Uni, co říkáš na ten nadpis? Xiaomi se inspirovalo u Applu.
  U Applu ?? proč tam není u Apple.? ?

 2. Meow (neregistrovaný)

  To je vtipné, sony má asi už 5 let aplikaci alfaclock, s různými městy atd, také se měnící podle denní doby, tak kdo se u koho inspiroval..

 3. lukass71

  Kdyby aspon vybrali neco jinyho nez tu poust, ktera je primo symbol pro macOS mojave lol

 4. htcjirka

  A kde se Xiaomi inspirovalo s reklamou přímo v OS? :-D

 5. David (neregistrovaný)

  Tak někde šetřit museli ne :D

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *