Domů » Bleskovky » Xiaomi se inspirovalo u Applu: model Mi 9 nabídne dynamické tapety

Xiaomi se inspirovalo u Applu: model Mi 9 nabídne dynamické tapety

Dobří umělci kopírují, ti nejlepší kradou. Na téhle větě postavil Steve Jobs značnou část kariéry v Applu, který vytáhl mezi nejhodnotnější společnosti světa. Není tedy divu, že i konkurenti se inspirují jablečnými produkty a v některých případech poměrně nepokrytě vykrádají originál. Xiaomi se konec konců nikdy netajilo tím, že Apple považuje za svůj velký vzor.

U nové vlajkové lodi Mi 9 se nicméně inspirovali možná až moc. Jednou z novinek je totiž dynamická tapeta, jež podle denní doby mění také své barvy a imituje tak pohyb slunce po obloze. Na tom by nebylo nic až tak zarážejícího, kdyby v Číně nezvolili za tapetu písečnou dunu velmi připomínající tu, kterou použil Apple jako výchozí v MacOS Mojave, včetně funkce dynamické změny osvětlení. Když už nic, mohli v Xiaomi vybrat alespoň jinou fotografii.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments