Domů » Bleskovky » Xiaomi potvrzuje: Mi Mix 2s bude mít bezdrátové nabíjení. Chystá se taky Mi Band 3

Xiaomi potvrzuje: Mi Mix 2s bude mít bezdrátové nabíjení. Chystá se taky Mi Band 3

Už za dva týdny představí Xiaomi svůj nový vlajkový smartphone Mi Mix 2s, který se zřejmě stane novým rekordmanem v disciplíně využití přední strany displejem, a to díky netradičně umístěné selfie kamerce v minimalistickém výřezu displeje v pravém horním rohu. Čínský výrobce v tomto týdnu zveřejnil novou upoutávku, která prozrazuje další očekávanou funkci – bezdrátové nabíjení.

Bezdrátové nabíjení dosud neměl žádný smartphone od Xiaomi, avšak Apple s loňskými iPhony zřejmě prolomil ledy. Xiaomi se loni v listopadu stalo členem skupiny WPC, která stojí za standardem Qi, a model Mi Mix 2s má být prvním telefonem Xiaomi s jeho podporou.

Xiaomi Mi Mix 2s na videu: konečně výřez v displeji, který nepřekáží

Mi Band 3?

Společnost Xiaomi byla loni podle posledních dat analytické firmy IDC druhým největším výrobcem nositelné elektroniky (více informací), čemuž vděčí zejména levnému náramku Mi Band 2. Ten byl představen v roce 2016 a letos bychom se konečně měli dočkat jeho nástupce; jeho příchod potvrdil sám ředitel Xiaomi Lei Jun pro čínská média i Bluetooth certifikace, který mu udělila před dvěma týdny potřebné schválení. Šéf Xiaomi prozradil, že náramek dorazí ještě před koncem letošního roku, doufejme, že čekání nebude příliš dlouhé.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).