Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Watch na nových videích. Běží na nich hodinková verze MIUI

Xiaomi Mi Watch na nových videích. Běží na nich hodinková verze MIUI

Společnost Xiaomi chystá na příští týden premiéru nových produktů – hodinek Mi Watch, smartphonu Mi CC9 Pro a nového televizoru. S blížícím se datem představení se objevují nové informace, takže se na některé detaily můžeme podívat s předstihem.

xiaomi mi watch 1
Xiaomi Mi Watch vypadají jako kopie Apple Watch

Mi Watch poběží na prostředí MIUI

Xiaomi chystá vůbec první hodinky uvedené na trh pod vlastní značkou. Podle prvních zveřejněných renderů se o nich začalo hovořit jako o kopii Apple Watch, nová videa však odhalují odlišnosti – půdorysná stopa zřejmě bude podobná, avšak hodinky od Xiaomi budou kvůli rovným bokům působit mohutněji.

Xiaomi se také nesnaží kopírovat vzhled prostředí watchOS, ale přichází s vlastním rozhraním, které nazývá MIUI for Watch. Výběr aplikací bude probíhat v matici čtvercových ikon, v menu bude možný pohyb rotující korunkou. Aplikační základna se zdá býti široká, nebude chybět ani přehrávač videí a hudby, mapy, apod. Prostředí MIUI pro hodinky je podobné jeho smartphonové obdobě, ovšem zatím nevíme, na jakém je postaveno základu; spekuluje se o wearOS.

Po hardwarové stránce by hodinkám neměla chybět bezdrátová konektivita tvořená Wi-Fi, Bluetooth, NFC a LTE (eSIM), o pohon se má postarat čipset Qualcomm Snapdragon Wear 3100. Hodinky budou dostupné v bílé a černé barvě, zda se dostanou i do Evropy, je v tuto chvíli nejisté.

Mi Note 10 bude hlavně o fotoaparátu

Xiaomi také v příštím týdnu odhalí nový smartphone Mi CC9 Pro, který by měl dorazit i na globální trh pod označením Mi Note 10; prozrazují to první upoutávky od polského zastoupení značky, které lákají na premiéru 14. listopadu.

mi note 10 1

Potvrzuje se přítomnost pětinásobného zadního fotoaparátu, u kterého hlavní snímač ponese rozlišení 108Mpx. Telefon má také nabídnout 5× optické a 50× digitální přiblížení.

Xiaomi Mi Note 10 má dále disponovat 6,47″ displejem s Full HD+ rozlišením, zakřivenými okraji a výřezem pro selfie kamerku, čipsetem Qualcomm Snapdargon 730G, 8 GB RAM a 256GB pamětí. Výrobce v upoutávkách také slibuje akumulátor s kapacitou 5 260 mAh, který bude možné dobít 30W akumulátorem za 30 minut na 58 procent.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments