Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi-Two: 1,3 milionů objednávek za čtyři minuty

Xiaomi Mi-Two: 1,3 milionů objednávek za čtyři minuty

Nedávno jsme vám přinesli recenzi čínského smartphone Xiaomi 2, později doplněnou také videopohledem. Jedná se o velmi povedený přístroj, jež nabízí skvělý poměr cena/výkon. Pokud jste si chtěli tento telefon pořídit, museli jste nejprve získat dostatek komunitních bodů na oficiálním fóru, ty poté vyměnit za číslo, čekat na den zahájení prodeje a pak už jen doufat, že stihnete objednat dříve než ostatní.

Nyní se výrobce odhodlal vyzkoušet novou metodu prodeje pomocí čínské obdoby Twitteru s názvem Sina Weibo. Jak se dalo očekávat, úspěch se záhy dostavil. Během čtyř minut bylo objednáno přes 1,3 milionu přístrojů. Bohužel, Xiaomi mělo k prodeji pouze padesát tisíc kusů a tak se na většinu zákazníků zatím nedostane. Když vezmeme v úvahu, že výrobce prodává telefony pouze v domovské Číně, tak je nepředstavitelné, jak by situace vypadala při globálním prodeji, kde by zájemců bylo ještě mnohonásobně více. Nedávno však oznámil vstup i na trh v Hong Kongu a v Rusku, takže je jasné, že výrobní linky pro Xiaomi se na hodně dlouhou dobu nezastaví.

Zdroj

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. artorie (neregistrovaný)

  Tak to se dalo čekat. Ideální velikost, maximální parametry, skvělá výdrž, kvalitní zpracování, může se rovnat s vlajkovými loďmi známých značek, a za cenu, za kterou u nás koupíte zasekané dvoujádro….

  • W8 (neregistrovaný)

   no, už ti len stačí karajina z 500 mil. potencionálnych kupcov a 10 milionov maš predaných za 1 minútu

   :D

  • W8 (neregistrovaný)

   no, už ti len stačí karajina z 500 mil. potencionálnych kupcov a 10 milionov maš predaných za 1 minútu

   :D

 2. „…bylo objednáno přes 1,3 milionu přístrojů. Bohužel, Xiaomi mělo k prodeji pouze padesát tisíc kusů…“ LOL

 3. Shepii (neregistrovaný)

  A jedna nejmenovaná firma machruje s 2 miliony objednávek za jeden celý den..:D Xiaomi by to sfouklo za 7 minut kdyby jich neměli vyrobených jen 50 000..:D

  • A já vím ještě o jedné firmě, co prodala 4 miliony mobilů během jednoho kvartálu a české zastoupení si tato čísla chválí :D

  • PS: o ty prodané kusy samozřejmě nešlo v čr :D

  • W8 (neregistrovaný)

   SHUPII

   dobre si to vystihol

   ale nepochopil

   rozdiel je ,že niekde klikneš a čakáš na doručenie

   v druhom prípade klikneš a máš v rukách myš a u kuriéra velké h…o

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).