Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix 3: oficiální upoutávka láká na výsuvný mechanismus

Xiaomi Mi Mix 3: oficiální upoutávka láká na výsuvný mechanismus

Příští týden představí společnost Xiaomi svůj nový vlajkový smartphone z bezrámečkové řady Mi Mix. Čínský výrobce u chystané novinky výrazně pozmění design a konstrukci – v honbě za co nejtenčími rámečky schová přední fotoaparát a další důležité součásti do výsuvného mechanismu. Na toto řešení, které jsme již viděli například u smartphonu Oppo Find X, nyní Xiaomi láká v následující upoutávce.

Mi Mix 3 Official Teaser #1

Vysouvání manuálně bez motorku

Zdá se, že oproti Find X nebude Mi Mix 3 vybaven motorkem a vysouvání bude probíhat manuálně posunutím displeje směrem dolů. Nad displejem se pak objeví dvojice předních fotoaparátů, je možné, že se dočkáme i funkce skenování obličeje ve 3D, kterým disponuje smartphone Xiaomi Mi 8. Sekundární možnost biometrické autentizace bude poskytovat čtečka otisků, která bude umístěna klasicky na zádech, alespoň to ukazují následující fotografie.

Nepotvrzuje se tak spekulace, že by měla být integrovaná přímo do displeje. Ten má mít rozlišení 1 080 × 2 340 pixelů, což znamená poměr stran 19,5 : 9. Díky vysouvací konstrukci nebude jeho prostor narušen výřezem.

Perfektní portréty

Xiaomi Mi Mix 3 má být vůbec prvním komerčně dostupným smartphonem podporujícím sítě 5G, zároveň má oslnit rekordní kapacitou RAM – 10 GB. Excelovat by měl i v pořizování portrétních fotografií ve tmavých prostředích, což má dokazovat následující dvojice snímků, kterou zveřejnil sám zakladatel společnosti Lin Bin.

Mi Mix 2S dostává Android Pie

Xiaomi Mi Mix 3 bude představen ve čtvrtek 25. října, zřejmě již a Androidem 9.0 Pie na palubě. V tomto týdnu se nové verze Androidu dočkal i jeho přímý předchůdce Mi Mix 2S.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).