Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Band 5 konečně nabídne funkci, na kterou jsme čekali

Xiaomi Mi Band 5 konečně nabídne funkci, na kterou jsme čekali

Náramky Xiaomi Mi Band paří mezi ty nejpopulárnější ve své kategorii; letos byla představena čtvrtá generace a pátá je údajně na obzoru. Jaká nabídne vylepšení?

Xiaomi Mi Band 4 3
Xiaomi Mi Band 4

Podle informací serveru XiaoMiToday by měla globální varianta Mi Band 5 dostat podporu NFC, kterou si zatím mohou užívat pouze čínští majitelé současné generace. NFC u Bandu 4 slouží k mobilním platbám skrze službu AliPay, ovšem přínos NFC u globální verze je zatím nejasný. Podpora Google Pay je spíše nepravděpodobná, je však možné, že Xiaomi přijde s vlastním platebním systémem, který se zařadí po bok Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

Čínská verze Mi Band 4 má v sobě také zabudovaný mikrofon; zda se tato součástka objeví i v globální variantě Mi Band 5 je v tuto chvíli nejisté. Od jeho premiéry nás dělí ještě několik měsíců.Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zog
Anonym
zog

To stejné jsme četli než vyšla čtyřka.

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7

NADPIS: „Xiaomi Mi Band 5 konečně nabídne funkci, na kterou jsme čekali“
REALITA: „NFC u Bandu 4 slouží k mobilním platbám skrze službu AliPay, ovšem přínos NFC u globální verze je zatím nejasný.“ :-D :-D :-D
Takže to je ta funkce, na kterou jsme čekali … :-P

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

Tak tak jedna verze s NFC může být jen protože se nevyplatí dělat dvě. Hlavně NFC bylo používáno u 4 verze k věcem které jsou v global verzi nepoužitelné. Opravdu asijské služby a poskytovatelé obsahu tu nejedou….

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Teda lepší by bylo GPS, které je aktuálně v takto malém provedení snad jen v BIPu, ale no co, dětské krůčky.