Xiaomi Mi Band 5 a čeština: tu neoficiální můžete mít už nyní (návod)

Xiaomi Mi Band 5 001

Xiaomi Mi Band 5 má opět solidně zaděláno na velký úspěch v segmentu levných fitness náramků. V naší recenzi obstál na výbornou, nicméně výtce týkající se absenci češtiny se nevyhnul. Zpráva, že naše mateřština se do náramku dostane, na sebe nenechala dlouho čekat, nicméně než se tak stane, bude to chvíli trvat.

Pro nedočkavce jsme připravili návod, jak neoficiální češtinu (a slovenštinu) do náramku dostat už nyní. Mějte ale na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a web SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Xiaomi Mi Band 5 018
Pro nedočkavce jsme připravili návod, jak dostat češtinu do náramku Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5 & čeština: jak na to?

  1. Nejprve stáhněte do svého telefonu upravenou verzi aplikace Mi Fit ve verzi 4.4.0, kterou si stáhněte z tohoto odkazu
  2. Následně je potřeba v aplikaci zkontrolovat verzi firmwaru náramku, která by měla být 1.0.1.32 (verzi naleznete na kartě Profil/Chytrý náramek Mi 5/Verze firmwaru)
  3. Nyní je potřeba stáhnout další aplikaci, konkrétně starou známou Notify & Fitness for Mi Band
  4. Poté do telefonu stáhněte balíček s lokalizací z fóra GeekDoing.com (je vyžadována registrace). Na výběr máte jak češtinu, tak slovenštinu :-)
  5. Po stažení balíček nainstalujte skrze Notify & Fitness for Mi Band (Menu/Nastavení/Základní/Aktualizace/Vyberte soubor). Po instalaci můžete aplikaci Notify & Fitness for Mi Band odinstalovat, nicméně za vyzkoušení jistě stojí
  6. Posledním krokem je vynucení jazyka náramku, konkrétně španělštiny, pod kterou se nově ukrývá čeština nebo slovenština (Profil/Chytrý náramek Mi 5/ Nastavení/Vynutit jazyk/Espaňol)
  7. Volitelné – pokud chcete, můžete si stejným způsobem do náramku nainstalovat jiné písmo či nové emotikony ve vyšším rozlišení.
Xiaomi Mi Band 5: návrat krále fitness náramků 🔥 (recenze CZ)

Pakliže se vše podařilo tak, jak má, je váš Xiaomi Mi Band 5 kompletně v češtině (či slovenštině). Samotný překlad je vcelku povedený, i když několik šotků se tam vloudilo. Ty každopádně zmizí s příchodem oficiální češtiny v říjnu letošního roku.

My jsme češtinu otestovali na redakčním kusu Xiaomi Mi Band 5 (globální verze) a vše funguje bez problémů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku