Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi A3: čtyři fotoaparáty a čtečka otisků v displeji

Xiaomi Mi A3: čtyři fotoaparáty a čtečka otisků v displeji

Řada mobilních telefonů s označením A je u čínského výrobce Xiaomi vyhrazena pro zařízení s čistým Androidem z programu Android One. Zatímco první generace Xiaomi Mi A1 byl překvapivý bestseller, nástupci Mi A2 a Mi A2 Lite jsou sice povedení, ale takové překvapení jako u první generace to zkrátka nebylo. Na povrch vyplavaly reálné fotografie i produktové snímky chystaného nástupce s označením Mi A3. Co nového přinese?

Xiaomi Mi A3 render 2
Xiaomi Mi A3

Nejviditelnější změnou je design, který se inspiroval u vlajkových lodí Xiaomi. Přední straně bude vévodit 6″ AMOLED displej s kapkovitým výřezem a rozlišením Full HD+ (2240 x 1080 pixelů). Kapkovitý výřez ukrývá přední selfie fotoaparát s rozlišením 32 megapixelů, což jistě potěší nadšence do autoportrétů.

xiaomi mi a3 render sides
Xiaomi Mi A3

Pro příznivce klasického způsobu focení je na zadní straně trojice fotoaparátů ve vertikální poloze, které mají rozlišení 48, 8 a 2 megapixely. O jejich funkcích prozatím nepadlo ani slovo.

Xiaomi Mi A3: mírný pokrok v mezích zákona

Z fotografií je patrné, že zadní strana patrně nebude z hliníku, nýbrž skleněná. Pohled na zadní stranu odhaluje ještě jeden zajímavý fakt – chybí na něm čtečka otisků prstů, která se přesunula pod displej.

Xiaomi Mi A3 render 7

V případě procesoru také dojde na vylepšení, neboť A3 přesedlá na Snapdragon 665, který doplní 4 GB RAM a vnitřní paměť o velikosti 64, nebo 128 GB bez možnosti rozšíření o microSD karty.

Xiaomi Mi A3 box 3
Pohled na balení Xiaomi Mi A3 (zdroj: GSMArena)

Co se týče operačního systému, bude jím pochopitelně Android ve verzi 9 Pie, nicméně do konce roku se počítá s aktualizací na Android Q. Baterie by měla mít příjemnou kapacitu 4 000 mAh a měla by podporovat rychlonabíjení skrze USB-C port. Dočkat bychom se měli také 3,5mm jacku.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi A3
Systém: Android 9.0
Rozměry: 153,48 × 71,85 × 8,47 mm, Hmotnost: 173,8 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 665, octa-core 2,0 GHz Kryo 260
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,1", HD+, 720 × 1560 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 32 Mpx, f/2.0, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4030 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Pokud jde o dostupnost, měl by Xiaomi Mi A3 přijít na evropský trh už v srpnu v černé, bílé a modré barvě za blíže nespecifikovanou cenu. Podle některých zpráv by společně s Mi A3 měl dorazit také vybavenější sourozenec s označením Mi A3 Pro, který by měl nabídnout procesor Snapdragon 730. Na rozdíl od Mi A3 není jeho příchod na trh jistá věc.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Fíha, že by po delší době zařízení s senzorovými tlačítky pod displejem? Zajímavé.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).