Xiaomi Mi 5s oficiálně: Snapdragon 821, ultrazvuková čtečka otisků prstů a kovové tělo

Společnost Xiaomi dnes představila nový vlajkový smartphone, model Mi 5s. Jedná se o nástupce teprve půl roku starého telefonu Mi 5, s nímž novinka částečně sdílí vzhled i výbavu, avšak přináší i několik novinek zabalených do kovového těla.

https://www.youtube.com/watch?v=lkYNEALuzbY

Díky změně materiálu zad jsou novinkou plastové předěly zajišťující průchod signálu bezdrátových sítí. Záda telefonu stále nabízejí výrazné zaoblení, což pomůže pohodlnému úchopu. Mírně zaoblené je i sklo, které kryje 5,15″ Full HD displej. Ten poskytne jas až 600 nitů, kontrastní poměr 1 500 : 1 a pokryje 94,4 % barevného gamutu NTSC.

mi5s (3)

Pod displejem se usadila dvojice senzorových tlačítek společně s oválným senzorem, který obstarává čtení otisků prstů. Na rozdíl od standardních řešení se jedná o ultrazvukovou čtečku, která umí vytvořit trojrozměrný sken prstu, což zajistí výrazně vyšší přesnost a bezpečnost při autentizaci uživatele.

https://www.youtube.com/watch?v=26Anr43MbJg

Uvnitř telefonu tepe nejnovější vlajkový čipset od Qualcommu, Snapdragon 821 podpořený 4 GB RAM. Úložiště tvoří 128GB UFS 2.0 čip, v nabídce bude také verze se 3 GB RAM a poloviční pamětí. Telefon pojme dvě karty SIM, s podporou nízkofrekvenčních „tuzemských“ pásem LTE však spíše nepočítejme.

O pořizování snímků se stará 12Mpx fotoaparát postavený na čipu Sony IMX378, doplněný o fázové ostření a duální LED. Fotoaparát zvládne záznam 4K videa, optika poskytuje světelnost f/2.0. Čelní kamerka disponuje rozlišením 4 Mpx.

https://www.youtube.com/watch?v=JZzq45XUlrs

Telefon si bere energii z akumulátoru o kapacitě 3 100 mAh, který lze nabíjet USB-C konektorem, pochopitelně nechybí podpora technologie Qualcomm Quick Charge 3.0.

mi5s (17)

Xiaomi ještě nenašlo kuráž k odstranění 3,5mm jacku, takže standardní kabelová sluchátka připojíte k telefonu bez jakékoliv redukce. Telefon i s baterií váží 145 gramů, jeho rozměry činí 145,6 × 70,2 × 8,25 mm. Operačním systémem je Android ve verzi 6.0 schovaný za vlastní prostředí MIUI.

mi5s (1)

Xiaomi Mi 5s půjde na trh v šedé, tmavě šedé, zlaté a růžovo-zlaté barevné variantě. Model se 3 GB RAM a 64GB úložištěm přijde na 1 999 juanů (7 200 korun bez DPH), za variantu s 4 GB RAM a 128 GB zaplatí čínští zájemci 2 299 juanů (8 300 korun bez DPH). Prodej se rozeběhne 29. září.

Xiaomi Mi5s můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel