Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 5s oficiálně: Snapdragon 821, ultrazvuková čtečka otisků prstů a kovové tělo

Xiaomi Mi 5s oficiálně: Snapdragon 821, ultrazvuková čtečka otisků prstů a kovové tělo

Společnost Xiaomi dnes představila nový vlajkový smartphone, model Mi 5s. Jedná se o nástupce teprve půl roku starého telefonu Mi 5, s nímž novinka částečně sdílí vzhled i výbavu, avšak přináší i několik novinek zabalených do kovového těla.

Díky změně materiálu zad jsou novinkou plastové předěly zajišťující průchod signálu bezdrátových sítí. Záda telefonu stále nabízejí výrazné zaoblení, což pomůže pohodlnému úchopu. Mírně zaoblené je i sklo, které kryje 5,15″ Full HD displej. Ten poskytne jas až 600 nitů, kontrastní poměr 1 500 : 1 a pokryje 94,4 % barevného gamutu NTSC.

mi5s (3)

Pod displejem se usadila dvojice senzorových tlačítek společně s oválným senzorem, který obstarává čtení otisků prstů. Na rozdíl od standardních řešení se jedná o ultrazvukovou čtečku, která umí vytvořit trojrozměrný sken prstu, což zajistí výrazně vyšší přesnost a bezpečnost při autentizaci uživatele.

Uvnitř telefonu tepe nejnovější vlajkový čipset od Qualcommu, Snapdragon 821 podpořený 4 GB RAM. Úložiště tvoří 128GB UFS 2.0 čip, v nabídce bude také verze se 3 GB RAM a poloviční pamětí. Telefon pojme dvě karty SIM, s podporou nízkofrekvenčních „tuzemských“ pásem LTE však spíše nepočítejme.

O pořizování snímků se stará 12Mpx fotoaparát postavený na čipu Sony IMX378, doplněný o fázové ostření a duální LED. Fotoaparát zvládne záznam 4K videa, optika poskytuje světelnost f/2.0. Čelní kamerka disponuje rozlišením 4 Mpx.

Telefon si bere energii z akumulátoru o kapacitě 3 100 mAh, který lze nabíjet USB-C konektorem, pochopitelně nechybí podpora technologie Qualcomm Quick Charge 3.0.

mi5s (17)

Xiaomi ještě nenašlo kuráž k odstranění 3,5mm jacku, takže standardní kabelová sluchátka připojíte k telefonu bez jakékoliv redukce. Telefon i s baterií váží 145 gramů, jeho rozměry činí 145,6 × 70,2 × 8,25 mm. Operačním systémem je Android ve verzi 6.0 schovaný za vlastní prostředí MIUI.

mi5s (1)

Xiaomi Mi 5s půjde na trh v šedé, tmavě šedé, zlaté a růžovo-zlaté barevné variantě. Model se 3 GB RAM a 64GB úložištěm přijde na 1 999 juanů (7 200 korun bez DPH), za variantu s 4 GB RAM a 128 GB zaplatí čínští zájemci 2 299 juanů (8 300 korun bez DPH). Prodej se rozeběhne 29. září.

Xiaomi Mi5s můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).