Domů » Bleskovky » Xiaomi je v Guinnessově knize rekordů, prodalo nejvíce telefonů za jediný den

Xiaomi je v Guinnessově knize rekordů, prodalo nejvíce telefonů za jediný den

Výrobce chytrých zařízení Xiaomi na svém Mi Fan Festivalu, který společnost pořádala při příležitosti oslav svých pátých narozenin, prodala během 12 hodin 2,11 milionu chytrých telefonů, čímž si zasloužila zápis do knihy rekordů.

 

Mimo telefonů zákazníci nakupovali například i chytré televize, Wi-Fi routery, fitness náramky a další. Celkově prodeje přinesly společnosti zisk 2,08 miliard juanů (8,64 miliardy Kč), což za 12 hodin není vůbec špatné.

 

Xiaomi drží rekord v trošku jiné kategorii, než by se mohlo na první pohled zdát, neboť rekord se týká online prodejů přes jedinou webovou stránku, Mi.com. Díky tomu společnost nesoupeřila například s Applem, kterému se podařilo během prvního víkendu prodat 10 milionů nových iPhonů 6 a 6 Plus, neboť telefony prodával skrze své kamenné obchody Apple Store, ale i prodejny operátorů a dalších společností, například Best Buy.

Xiaomi je stále považováno za startup, i tak je ale velmi významným hráčem na trhu. Minulý rok se umístilo s tržním podílem 4,4 % na pátém místě ze všech výrobců a dosáhlo 178% meziročního růstu. Jeho tržní hodnota činí 45 miliard dolarů, což je více, než 1,1 bilionu Kč.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).