Domů » Bleskovky » Xiaomi jde proti Huawei. U modelu Mi 10 se chlubí podporou Googlu

Xiaomi jde proti Huawei. U modelu Mi 10 se chlubí podporou Googlu

Huawei zažívá krušné chvíle a jeho vlajková řady P40 zřejmě nebude mít mimo domovskou Čínu nijak zásadní úspěch. Za touto situací stojí v první řadě absence Google služeb a i přes to, že se jinak jedná o velmi povedený telefon, bude tento nedostatek pro zákazníky ve zbytku světa nepřekonatelnou překážkou. Bylo jen otázkou času, kdy tuto nešťastnou situaci využijí ostatní výrobci ve svůj prospěch. Prodejní balení nového Xiaomi Mi 10 Pro ukazuje, že reakce byla v tomto případě velmi rychlá.

xiaomi mi 10 pro
Prodejní balení Xiaomi Mi 10 Pro oznamuje zákazníkům přístup k Google službám. To je něco, čím se Huawei momentálně pochlubit nemůže. Zdroj fotografie: PhoneArena.com

Nadcházející vlajková loď od Xiaomi má plný přístup ke službám Google a malý komentář na krabici telefonu je narážkou na Huawei. Když se to vezme do důsledku, Xiaomi je také z Číny a o Google služby může přijít stejně rychle jako Huawei.

NepřehlédněteNávod: jak nainstalovat Google služby na telefonech Huawei?

V tento moment má ale Mi 10 Pro  proti modelům řady P40 jasnou výhodu, která mnohým zákazníkům pomůže při rozhodování. Xiaomi Mi 10 Pro se bude jistě řadit mezi nejlepší smartphony letošního roku a potenciální zájemce možná odradí cena, která by měla být výrazně vyšší než předchozí modely tohoto čínského draka.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

Tohle není žádná narážka na „hujahej“, to je jen taková poznámka pro ty zákazníky, kteří by si třeba mohli myslet, že když je Xiaomi taky „číňan“, tak že třeba taky nebude mít přístup ke Google službám. Na marketingu si zjevně uvědomují, že by tím zbytečně mohli přijít o nějaké zákazníky, tak to raději na krabici napíšou, že Google služby plně podporují. V podstatě by se to mohlo objevit i třeba na krabicích telefonů Nokia i když tam není tak do očí bijící, že jde taky o číňany.

Michal
Anonym
Michal
Offline

Ale houby, je to jasný sdělení, že my na rozdíl od někoho Google služby máme. Rivalita mezi nimi je dlouhodobá a tohle je komkurenční výhoda, kterou zcela logicky chtějí využít.

Saker
Uživatel
Saker
Offline

Hlavne aby predajcovia vsetky lamky upozornili pri p40 ze tam google nie je, to mi pride viac dolezite…

Michal
Anonym
Michal
Offline

Přesně

lololol
Anonym
lololol
Offline

U slovenskych operatorov budu predajcovia povinni informovat zakaznika a zakaznik bude podpisovat, ze porozumel a suhlasi so vsetkymi obmedzeniami. Mozno nieco podobne bude aj u ceskych. Ostatne shopy neviem.

Online Dating
Anonym
Online Dating
Offline

Hledám zajímavého, stabilního a inteligentního muže.
Můj profil casuallove22 na webu: [odkaz]